fbpx

Bollywood w Lublinie. Politechnika Lubelska rusza na podbój Indii

8 listopada 2019
684 Wyświetleń

Politechnika Lubelska we współpracy w indyjską firmą RG International oraz grupą młodych indyjskich youtuberów m.in. Khajur Bhai kręcą teledysk. Będzie on promował uczelnię na rynku indyjskim.

– W role aktorów wcielą się studenci uczelni, głównie członkowie Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA. Mamy również chętnych studentów obcokrajowców. Nieważny jest wiek i doświadczenie. Istotne są chęci, kreatywność i dyspozycyjność. Oprócz studentów
w teledysku wystąpi 6 znanych indyjskich youtuberów – wyjaśnia Dorota Adamczyk-Gruszka z Biura Kształcenia Międzynarodowego.

Film kręcony będzie w sobotę 9 listopada o godz. 14.00 na placu przed Centrum Spotkania Kultur oraz w niedzielę 10 listopada o godz. 9.00 przy akademiku nr 4 na kampusie Politechniki.

– Indyjski rynek edukacyjny jest jednym z największych na świecie. Na studia za granicę wyjeżdża rocznie 160 tys. młodych Hindusów. Ta liczba będzie rosnąć. Dziś większość studentów z Indii decyduje się na Stany Zjednoczone, ale coraz popularniejsza staje się również Europa. Obecnie na naszej uczelni studiuje 9 studentów z Indii, ale chcemy, by było ich znacznie więcej  – mówi dr Celina Handzel z Biura Kształcenia Międzynarodowego.

–  Do 2020 r. w Indiach będzie 40 mln studentów, którzy będą szukać możliwości zdobycia wyższego wykształcenia. Ta populacja znacznie przewyższa dostępną obecnie w Indiach liczbę miejsc na uniwersytetach, dlatego ci młodzi ludzie będą musieli wyjechać za granicę, żeby się kształcić – przekonuje dr Pradeep Kumar, prezes Indo-European Education Foundation.

Dodatkowe informacje: dr Celina Handzel, Biuro Kształcenia Międzynarodowego,
tel. 81 538-4703.

 

 

Zostaw komentarz