fbpx

Chatka Blues Festival

4 października 2023
524 Wyświetleń

Gorąco zapraszamy wszystkich fanów bluesa do Lublina na 13. edycję Chatka Blues Festival, która odbędzie się 14.10.2023 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. W tym roku odbędą się trzy koncerty, w trakcie których zagrają uznani artyści ze Stanów Zjednoczonych oraz Polski. Z pewnością będzie to muzyczna gratka dla wielbicieli różnych odcieni bluesa.

Tegoroczną edycję festiwalu rozpocznie Guitar Mark of Gospelblues. Jest on artystą niezależnym nawiązującym stylistycznie do najstarszej tradycji amerykańskiego bluesa wywodzącej się z gospel. Guitar Mark wystąpi na CHBF 2023 solo, w formule akustycznej. Kolejnym wykonawcą, który wystąpi w Chatce Żaka będzie Noah Wotherspoon Band. Lider
i pozostali członkowie zespołu pochodzą z amerykańskiego stanu Ohio. Noah jest fenomenalnym muzykiem, jednym z czołowych gitarzystów bluesowych w USA. Na koniec festiwalu zagra wielokrotnie nagradzany gitarzysta – Reggie King Sears. Pochodzący z Florydy muzyk wraz ze swoim zespołem zaprezentuje wysokoenergetyczny koncert, promujący najnowszy album „Back In The Game”. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Lublin Paweł Błędowski.

Impreza odbywa się cyklicznie od 2010 roku, to jedno z najciekawszych wydarzeń bluesowych we wschodniej Polsce. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Partnerem
tegorocznej edycji jest Województwo Lubelskie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Szczegółowy program i informacje o wykonawcach znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu
www.chatkablues.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues.
Zobacz oficjalny klip reklamowy
Weź udział w wydarzeniu
Bilety są dostępne w serwisie e.Bilet.pl
Serdecznie zapraszamy !!!

Zostaw komentarz