fbpx

Chatka Blues Festiwal

1 września 2014
Komentarze wyłączone
1 248 Wyświetleń

 baner_FAUMCSTo już piąta edycja festiwalu, która odbędzie się w dniach 3-4 października 2014 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka oraz w klubie festiwalowym Rock Bar w Lublinie. Wypełni ją swoimi występami plejada znakomitych muzyków. Festiwal rozpocznie się w piątek, specjalnym koncertem PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR poświęconym twórczości Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Piątkowa noc oraz długi, sobotni wieczór, to kolejne wyjątkowe koncerty. Fingerpicking i bottelneck wysokiej klasy zaprezentuje AREK ZAWILIŃSKI, natomiast Adam Bartoś, wraz z ADAM BLUES BAND przedstawi utwory z wychodzącej niebawem jego solowej płyty. BOOGIE BOYS poimprowizują na dwa fortepiany, kontrabas i perkusję, łącząc boogie woogie  z czarnym bluesem, natomiast zwieńczeniem Festiwalu będzie występ grupy LATVIAN BLUES BAND z Łotwy – zespołu wielokrotnie występującego w USA i Kanadzie, który został finalistą International Blues Challenge 2010 w Memphis.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ACK UMCS Chatka Żaka przygotowuje specjalny projekt wydarzenia, dedykowanego Festiwalowi – „Debatę o Bluesie”. Będzie to publiczna dyskusja poświęcona tematyce szeroko pojętego bluesa i jego recepcji w różnorodnych środowiskach i kręgach kulturowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na „Debatę o Bluesie” organizatorzy zapraszają w poniedziałek 6 października do Inkubatora Medialno- Artystycznego ACK UMCS „Chatka Żaka”.

Chatka Blues Festiwal odbywa się od 2010 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Celem Festiwalu jest promocja muzyki bluesowej, oraz promocja zespołów prezentujących ten rodzaj muzyki. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Absolwentów UMCS. Pomysłodawcą, producentem i dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Adam Bartoś. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Program Festiwalu dostępny jest na stronie: www.chatkablues.pl. Organizatorzy zapraszają również na fanpage’a Festiwalu, gdzie znajdują się wszelkie aktualności: www.facebook.com/chatkablues

LatvianBluesBand Piotr_Nalepa_Breakout_Tour

Komenatrze zostały zablokowane