fbpx

Co daje Lublinowi połączenie lotnicze z Warszawą?

19 października 2020
596 Wyświetleń

Uruchomione ponownie z początkiem września połączenie Portu Lotniczego Lublin z Warszawą cieszy się dużym zainteresowaniem. Pasażerowie podkreślają, że dzięki temu są w stanie szybko, wygodnie i bezpiecznie podróżować do miast w kraju i Europie. Połączenie oferowane przez PLL LOT sprawia, że tylko z jedną przesiadką w Warszawie możemy polecieć do Kopenhagi, Monachium czy Genewy. Często bez konieczności oczekiwania w Warszawie dłużej niż godzinę.

Korzystając z porannego połączenia do Warszawy, mieszkańcy województwa lubelskiego mogą już po 4 godzinach od startu samolotu w Lublinie wylądować w Düsseldorfie czy Frankfurcie. Powrót będzie trwał podobny czas i jeszcze tego samego dnia wrócimy do Lublina, co jest szczególnie ważne np. dla przedsiębiorców.

Bardzo wygodne są również połączenia do polskich miast. Popularnym wśród pasażerów kierunkiem krajowym jest np. Szczecin, do którego lot z Lublina, z przesiadką w Warszawie, trwa zaledwie 2 godziny 50 minut. Podobnie z Gdańskiem czy Wrocławiem.

Sam lot do stolicy trwa tylko ok. 30 minut. To bez porównania krócej niż jazda samochodem na warszawskie lotnisko, nawet uwzględniając modernizację krajowej drogi nr 17 łączącej Lublin z Warszawą. Trzeba bowiem wciąż brać pod uwagę dodatkowy czas na stanie w korkach, które nadal bardzo utrudniają poruszanie się po stolicy, oraz kłopoty ze znalezieniem miejsc parkingowych.

Na lotnisku regionalnym, jakim jest Port Lotniczy Lublin, cała procedura, łącznie z zaparkowaniem samochodu i przejściem odprawy, trwa zaledwie kilkanaście minut. Wygodny parking znajduje się tuż przy samym terminalu.

Warto również podkreślić, że pasażerowie podróżujący z bagażem nadają go tylko raz, w Lublinie, i odbierają dopiero w miejscu docelowym swojej podróży. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, wygodę oraz bezpieczeństwo. W przypadku jakichkolwiek opóźnień samolotu mamy zagwarantowaną opiekę przewoźnika i nie musimy się bać, że stracimy pieniądze.

Rejsy z Lublina do Warszawy realizowane są sześć dni w tygodniu, codziennie oprócz sobót.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu lotów dostępne są na stronie internetowej:

www.airport.lublin.pl

Foto: Natalia Wierzbicka

Zostaw komentarz