fbpx

Co nowego w Domu Kuncewiczów

13 stycznia 2023
391 Wyświetleń

W najbliższym czasie w Domu Kuncewiczów – oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym czekają nas następujące wydarzenia:

„Za-inspirowani Kazimierzem” – wystawa prezentująca ponad 20 barwnych fotografii powstałych we wrześniu ubiegłego roku jako plon Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy. Regularnie, od 9 lat przyjeżdżają do Kazimierza, by doskonalić swój warsztat i rozwijać pasję. Zdjęcia Ukazują Kazimierz, jego przyrodę, mieszkańców i architekturę w nowatorski sposób. Wystawa „Za-inspirowani Kazimierzem, która będzie czynna od 6 stycznia do 28 lutego, otwiera cykl artystycznych działań, nawiązujących do cyklu opowiadań Marii Kuncewiczowej „Dwa księżyce”.

„Czas wilka, lwa i sowy” – wystawa autorstwa Ilony Irminy Iwańskiej powstała we współpracy z Kazimierską Konfraternią Sztuki. Wzorem ubiegłego roku, prace artystki zawisną w pokojach willi „Pod Wiewiórką”, korespondując ze zgromadzonymi w nich eksponatami i prowokując tym do rozmów o koegzystencji i oddziaływaniu sztuki. Ilona Irmina Iwańska gościła już w kazimierskim domu Kuncewiczów – z wystawą „Metamorfozy” latem ubiegłego roku. Wernisaż najnowszej ekspozycji odbędzie się w sobotę, 14 stycznia o godz. 12.00.

Ferie w DK – od 16 stycznia pracownicy Domu Kuncewiczów proponują najmłodszym cykl warsztatów i spotkań inspirowanych literaturą. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 11.00. Mali uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności, malowania, rysowania, a także czytania, pięknego pisania i słuchania. W pierwszym tygodniu ferii odbywać się będzie aktywny, czyli warsztatowy cykl zajęć dla wszystkich chętnych. Natomiast na czas od 23 od 27 stycznia organizatorzy przygotowali zwiedzanie Domu Kuncewiczów dla starszych i młodszych połączone z rozwiązywaniem zagadek. Cena, 10 zł uwzględnia udział w zajęciach zarówno dziecka jak i osoby dorosłej.

Święto wiewiórki – przypada w kalendarzu 21 stycznia. To zwierzątko to niekwestionowana gwiazda i patronka willi Pod Wiewiórką. Właściciele domu-muzeum nie powinni pogniewać się na obecnych opiekunów willi za wprowadzenie dnia wiewiórki do kalendarza wydarzeń Domu Kuncewiczów. Z uwagi na adresatów imprezy świętowanie rozpocznie się już 20 stycznia, piątek, o godz. 10.00. Będzie to dobra okazja, by poznać zwyczaje wiewiórek. O tych sympatycznych zwierzakach opowie Marzena Puzio z Nadleśnictwa w Puławach. W trakcie prelekcji dzieci wraz z opiekunami będą wykonywać kolorowe wizerunki wiewiórki. A pierwsze wiewiórcze święto w Kazimierzu zakończy uroczyste powieszenie specjalnego karmnika dla wiewiórek w ogrodzie Domu Kuncewiczów.

foto Dom Kuncewiczów – oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Zostaw komentarz