fbpx

Dbaj o naturę z VIVO! Lublin

2 czerwca 2021
1 022 Wyświetleń

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Środowiska, który obchodzimy 5 czerwca. Z tej okazji VIVO! Lublin zaprasza wszystkich do wspólnego celebrowania święta Ziemi. W tym szczególnym dniu w centrum handlowym i jego pobliżu odbędzie się szereg proekologicznych akcji, tj. adopcja kwiatów, wymiana baterii i nakrętek na rośliny doniczkowe czy sprzątanie doliny Czechówki, czyli rzeki płynącej obok obiektu. Event odbędzie się w dniu 5 czerwca, w godz. 10.00-18.00, a wielkie sprzątanie tego samego dnia w godz. 9.00-11.00.

Dbaj o środowisko bez wyrzeczeń

VIVO! Lublin udowadnia, że troska o naturę nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, a wręcz przeciwnie, procentuje wieloma korzyściami. Każdy klient, który w dniu 5 czerwca przyniesie ze sobą zużyte baterie (20 szt.) lub plastikowe nakrętki (50 szt.) otrzyma wyjątkowy prezent – sansewierię bądź skrzydłokwiat. Są to rośliny, które według NASA oczyszczają powietrze, uwalniając domowników od szkodliwych związków chemicznych. Jedna roślina potrafi oczyścić aż 15 m kw.! Dodatkową zaletą kwiatów, oprócz ich walorów estetycznych, jest naturalne nawilżanie przez nie powietrza. Aby wziąć udział w akcji „Kwiaty za odpady”, wystarczy wrzucić zużyte baterie i plastikowe nakrętki do specjalnego ekoboxa. Baterie ulegną utylizacji w punkcie segregacji odpadów, natomiast nakrętki zostaną przekazane na wybrany cel charytatywny.

Duże zmiany zaczynają się od małych rzeczy

Lubisz zapach maków, chabrów i kąkoli? Dobrze się składa! Za wydanie min. 100 zł w VIVO! Lublin, klienci otrzymają kwietną łąkę lub ekologiczną torbę z banerów reklamowych. Kwietną łąkę może zasiać każdy – na przydomowym trawniku, balkonie albo parapecie. Dzięki dzikim kwiatom otoczenie nabiera sielskiego charakteru, a dziesiątki gatunków zwierząt: małych ssaków, gadów, płazów i owadów zyskuje nowy dom. Co więcej, kwietna łąka nie wymaga regularnej pielęgnacji. Nasiona, zapakowane w kartonową saszetkę obrandowaną logo VIVO!, wystarczą do wysiania około 8 m kw. łąki. Ich długi okres ważności, 5 lat, umożliwia stworzenie łąki także w przyszłych sezonach. Z kolei ekologiczne torby z banerów to alternatywa nie tylko dla tradycyjnych akcesoriów, ale również przykład twórczego wykorzystania niepotrzebnych już w przestrzeni miejskiej materiałów. Wykonane z solidnego, wytrzymałego tworzywa, pojemne i różnorodne pod względem graficznym, wyróżnią ich posiadaczy z tłumu.

Zostań ekobohaterem

Kolejnym działaniem zachęcającym klientów do dbania o środowisko jest adopcja i wymiana roślin. Polega ona na ratowaniu starych, niechcianych kwiatów doniczkowych i dawaniu im nowego domu. Klienci, którzy chcą pozbyć się danej rośliny zamiast wyrzucić ją na śmietnik, mogą przynieść ją do punktu adopcyjnego VIVO! Lublin, a ktoś inny przygarnie kwiaty całkowicie za darmo. Warunkiem wejścia do strefy adopcyjnej i pozyskania nowych roślin jest oddanie tych „starych” do adopcji. Dzięki temu zachowamy ciągłość wymiany. Centrum handlowe przygotuje 20 szt. kwiatów na start. W celu wzmocnienia świadomości ekologicznej klientów, we współpracy z lubelską grupą facebookową „Posprzątajmy Lublin”, przeprowadzi również akcję sprzątania doliny Czechówki, czyli rzeki płynącej obok VIVO! Lublin, przywracając temu skrawkowi dzikiej przyrody jego wcześniejszy blask. Odbędzie się ona 5 czerwca w godz. 9.00-11.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i okolic do wspólnego celebrowania Światowego Dnia Środowiska. Przyszłość planety jest w naszych rękach, zacznijmy więc o nią dbać, jak o własny dom – mówi Katarzyna Wojciechowska-Wójcik, Dyrektor VIVO! Lublin.

W trakcie wydarzenia obowiązują zasady reżimu sanitarnego – zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

Hotel dla owadów

Ponadto na dachu VIVO! Lublin w ostatnim czasie pojawił się hotel dla owadów, który zapewnia schronienie wielu gatunkom. Pomaga on nie tylko chronić pożyteczne stworzenia, dbając o ich siedliska, ale także prezentuje się bardzo efektownie na tarasie widokowym, idealnie wkomponowując się w otaczający obiekt krajobraz. Do budowy domków użyto naturalnych materiałów wysokiej jakości.

/artykuł sponsorowany/

Zostaw komentarz