fbpx

Dni Filmu Religijnego

8 lutego 2018
1 143 Wyświetleń

Od 17 do 22 lutego w zamojskim Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” obędą się 23. już Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM. Inicjatywa obejmuje projekcje filmów, które podejmują szeroko rozumianą tematykę religijną, metafizyczną i egzystencjalną, prelekcje, wykład oraz spotkania z twórcami filmowymi

Myślą przewodnią tegorocznego przeglądu będzie prawda. Obecnie wiele środowisk twierdzi, że nie ma jednej obiektywnej prawdy. Dla wielu ludzi nie jest ważna racja, ale narracja. W ofercie filmowej pojawi się 9 wyjątkowych filmów, którym towarzyszyć będą prelekcje filmoznawców i teologów. W tym roku w programie wydarzenia zadebiutuje propozycja filmowa dla najmłodszej widowni „Aureola od Stanisława do Karola”, a także film dla młodzieży „Sprawa Chrystusa”.

Pomysł na zamojski przegląd filmów religijnych zrodził się w latach ’90 w czasie dużego zapotrzebowania na kino rozrywkowe. Na początku w imprezie brała udział niewielka grupka młodzieży, zgromadzona przez ks. Wiesława Mokrzyckiego. Po pierwszej edycji do wydarzenia dołączył dyrektor zamojskiego kina „Stylowy” – Andrzej Bubeła i po wielu dyskusjach Dni Filmu Religijnego zaczęły nabierać coraz ciekawszego kształtu. Dzisiaj jest to impreza cykliczna gromadząca coraz to większą grupę osób.

Zostaw komentarz