fbpx

Dom kultury na Czubach

2 października 2015
Komentarze wyłączone
698 Wyświetleń

Otwarcie DDK Czuby Południowe,10.10.15Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, obecny od 5 lat na kulturalnej mapie Lublina, uruchamia swoją siostrzaną placówkę. Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, znajdujący się przy ul.Wyżynnej 16, w zamyśle twórców ma być nowym miejscem kulturalnych spotkań mieszkańców Lublina. Podobnie jak w DDK „Węglin” przy ul. Judyma 2a, realizowane w nim będą działania dla wszystkich grup wiekowych w ramach specjalnie sprofilowanych cykli tematycznych: JAKA KULTURA, MAMALUCHA, KLUB SENIORA „BOMBONIERKA ŻYCIA”, TWOJA KOLEJ. Ich współtwórcami często będą sami mieszkańcy.

DDK „Czuby Południowe”, instytucja otwarta na pomysły, propozycje i zaangażowanie odbiorców swojej oferty, oprócz działań o charakterze animacyjnym i integracyjnym, zaoferuje bogatą ofertę edukacyjną dla zainteresowanych w każdym wieku. Ze względu na warunki lokalowe domeną działań w DDK „Czuby Południowe” będą cykliczne zajęcia manualne, komiksowe, rękodzielnicze, instrumentalne. W tym sezonie mieszkańcy Czubów Południowych będą również mogli uczestniczyć w warsztatach medialabowych, czyli kreatywnego wykorzystania nowych technologii.

Mieszkańcy dzielnicy Czuby Południowe od bardzo dawna zabiegali o to, aby w ich dzielnicy powstał dom kultury. Zadanie stworzenia takiego miejsca powierzono Dzielnicowemu Domu Kultury „Węglin”.

Domy kultury to miejsca wyjątkowe. To tutaj rozpoczyna się spełnianie marzeń o byciu aktorem lub malarką, tutaj można powrócić po latach do dawnych, często już zapomnianych pasji albo odnaleźć nowe, można twórczo spędzać czas z całą rodziną, rozwijać zainteresowania, szlifować talenty. To także miejsca spotkań z inspirującymi ludźmi i miejsca dyskusji na ważne tematy. Miejsca otwarte, gościnne, przyjazne, gromadzące ludzi o różnych potrzebach i oczekiwaniach wobec kultury. Właśnie takim miejscem będzie DDK „Czuby Południowe”. Miejscem spotkań „wokół” i „z” kulturą, wyjątkowym dla mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe oraz dla wszystkich osób, które zechcą nas odwiedzić.

Nowy dom kultury rozpocznie działalność w październiku, w nowej, specjalnie do tego przystosowanej siedzibie, przy ul. Wyżynnej 16. W związku ze zmianami organizacyjnymi, a także mając na względzie rozwój poszczególnych form warsztatowych, część warsztatów, które do tej pory odbywały się w DDK „Węglin” przy Judyma 2a będzie odbywała się
w nowym miejscu na Czubach Południowych. Warunki lokalowe nowego miejsca: pracownia plastyczna, medialabowa i sala muzyczna, sprzyjać będą rozwojowi twórczemu uczestników zajęć.

10 października w godzinach od 10.00 do 18.00 DDK „Czuby Południowe” zapraszają na warsztaty pokazowe oraz spotkania z instruktorami. Natomiast regularne zajęcia oraz inne działania rozpoczną się 12 października.

Więcej na www.ddkczubypoludniowe.pl – strona dostępna od 8 października 2015

Komenatrze zostały zablokowane