fbpx

"Pani Dulskie"- konkurs z kinem Bajka!

2 października 2015
Komentarze wyłączone
766 Wyświetleń

dulskieNowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów „Śluby panieńskie” i „Przedwiośnie” rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz.

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje ze ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

Film został w dużej mierze zrealizowany na terenie Lublina i już w czasie nagrań wzbudzał ogromną ciekawość. Jak Lublin spisał się jako sceneria dla dziejów Dulskich? Możecie się przekonać dzięki LAJFowi, mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na seans w kinie Bajka, do wykorzystania do 15 października. Wy wziąć w nim udział należy podać tytuł innego filmu nagrywanego również w Lublinie. Odpowiedzi wraz ze swoimi danymi przesyłamy na adres: redakcja@lajf.info, w tytule wpisując: Konkurs z kinem Bajka.

Komenatrze zostały zablokowane