WAŻNE
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne (Lipiec 19, 2019 12:50 pm)
Miasteczko w mieście (Lipiec 19, 2019 9:36 am)
Pakiet na nowy start (Lipiec 18, 2019 11:24 am)
Laureat Diamentowego Grantu (Lipiec 17, 2019 10:45 am)

DYREKCJA i startARCHITEKCI’18

9 stycznia 2019
225 Wyświetleń

Film „DYREKCJA” lubelskiej dokumentalistki  Grażyny Stankiewicz towarzyszy wydarzeniu startARCHITEKCI’18, które ma miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Film poświęcony jest budowie i historii chełmskiego osiedla mieszkaniowego dla kolejarskich rodzin, które zostało wzniesione w dwudziestoleciu międzywojennym. Założenie miasta ogrodu porównywane jest do budowy Gdyni. Z jednej strony jego modernistyczny charakter, z drugiej zaś strony cechy stylu dworkowego  plasują to założenie na liście najciekawszych realizacji mieszkaniowych w Europie w XXw. Pokaz filmu ( 16 stycznia o godz.18.00) jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie prezentującej prawie sto prac dyplomowych, które zostały obronione w 2018 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, a którą można oglądać do końca lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Projekty dyplomowe inżynierskie i magisterskie są eksponowane w podziale na 11 grup tematycznych: DOPEŁNIENIE, POTENCJAŁ, OD NOWA, DWOISTOŚĆ, ROZWÓJ, DIALOG Z HISTORIĄ, NATURA, AZYL, WARSZTAT, MECHANIZM  i SACRUM

Prezentacja jest dziesiątą edycją wystawy „start ARCHITEKCI”. Po raz drugi odbywa się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Pierwsze dwie edycje miały miejsce w Warsztatach Kultury i były wydarzeniami wspierającymi kandydaturę Lublina do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016, zaś kolejne sześć edycji prezentowane były w Galerii Gala.

Wystawa została rozplanowana, przygotowania i urządzona przez studentów i absolwentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, we współpracy z zespołem Centrum Spotkania Kultur. Plakat wystawy, którego autorem jest Bartosz Pięta został wybrany w konkursie przeprowadzonym przez uczestników wystawy. Spośród wydarzeń towarzyszących wystawie przed nami jeszcze oprowadzanie po wystawie w sobotę  9 lutego o godz. 11.00, prezentacja wybranych projektów przez ich autorów w sobotę 26 stycznia 10.00-15.00 oraz dyskusja towarzysząca wystawie, która odbędzie się we wtorek 26 lutego o godz. 18.00.

Organizatorami wydarzenia są:  Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, oraz Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

Zostaw komentarz