fbpx

“Dziennikarze mają głos”

16 listopada 2022
527 Wyświetleń

Za nami XXI Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie, które odbywały się pod hasłem “Dziennikarze mają głos”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia gośćmi byli Janusz Schwertner, Szymon Jadczak, Justyna Suchecka oraz Grażyna Torbicka.

Grażyna Torbicka

Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie to wydarzenie organizowane od dwudziestu jeden lat przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz Stowarzyszenie Unia Absolwentów. Tegoroczną edycję patronatem medialnym objął między innymi LAJF Magazyn Lubelski. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Janusz Schwertner
Justyna Suchecka

Co roku głównym celem jest pokazanie młodym – przede wszystkim uczniom szkół ponadpodstawowych – na czym polega dziennikarstwo, jaki jest jego cel i sens we współczesnym świecie. W tym celu do Lublina są zapraszani dziennikarze największych polskich mediów. Podczas tegorocznej edycji słowa do młodzieży skierowały wielokrotnie nagradzane postaci środowiska dziennikarskiego – Janusz Schwertner, Szymon Jadczak, Justyna Suchecka oraz Grażyna Torbicka. Prelekcja pierwszego z wymienionych gości była tłumaczona na Polski Język Migowy przez Ewelinę Lachowską.

Szymon Jadczak

XXI Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie odbywały się pod hasłem “Dziennikarze mają głos”. Tym samym organizatorzy chcieli podkreślić, że to właśnie dzięki niezależnym reporterom społeczeństwo ma wiedzę o otaczającym je świecie. Przekazując rzetelne informacje, dziennikarze przyczyniają się do kształtowania opinii młodego pokolenia. Głównym tematem tegorocznej edycji było to, jak ważny wkład w debatę publiczną ma dziennikarski głos. I jak ogromne znaczenie ma on dla młodzieży, która wciąż kształtuje swój światopogląd.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się za rok.

Źródło: III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie

Zostaw komentarz