fbpx

Dzwi Otwarte UMCS

7 marca 2018
1 723 Wyświetleń

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie będą miały miejsce w piątek – 9 marca od godz. 9.00 w ACK UMCS „Chatka Żaka” oraz  na poszczególnych wydziałach uczelni i jednostkach ogólnouniwersyteckich..

I tak  “Chatka Żaka” zostanie podzielona na specjalne strefy tematyczne: edukacji, studenta, rozwoju kompetencji, cudzoziemca i HI-TECH, gdzie będzie można m.in. zobaczyć roboty, sterować robotycznym ramieniem, a tym samym zanurzyć się w wirtualnej przygodzie przy pomocy supernowoczesnego Będzie też miejsce do niecodziennej rozmowy i spotkań z nauczycielami akademickimi oraz naukowcami UMCS. Mowa o nowym przedsięwzięciu pn. „Kawiarenka Naukowa UMCS”, stanowiącym idealne miejsce do rozmowy zarówno o kwestiach naukowych, jak i o samym studiowaniu. Punkt będzie zlokalizowany w obecnej Kawiarni artystycznej Le’Żak w „Chatce Żaka” w godz. 10:00-12:00 – w tym czasie co pół godziny swoje “dyżury” będzie pełniło sześć osób reprezentujących różne wydziały uczelni.
Dla wszystkich tych, którzy 9 marca nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Drzwiach Otwartych UMCS, zostaną przygotowane relację „na żywo”: od godz. 9.00 do 11.00 będzie emitowany  program przygotowany przez zespół Telewizji Akademickiej TV UMCS. Nie zabraknie rozmów z ciekawymi gośćmi, ważnych informacji dotyczących tegorocznej rekrutacji na studia, a nade wszystko – prezentacji życia uczelni. Streaming dostępny będzie na stronie: www.umcs.pl/pl/do-live.htm
Program „na żywo” będzie także prowadziło Akademickie Radio Centrum. Podczas ogłaszanych na antenie konkursów, aktywni słuchacze będą mogli wygrać gadżety z logo UMCS. Z kolei o godz. 12.00 organizatorzy zapraszają na program “Centrum wiedzy”, gdzie zaproszeni goście – znani absolwenci Uczelni – opowiedzą nam o swoich latach studenckich.
Pasjonaci gier typu „escape room” mogą wziąć udział w zabawie pod nazwą „Try to get out”, w której na wszystkich śmiałków czekać będzie pokój zagadek. Można tez zostać uczestnikiem w bezlitosnym pojedynku na daty, nazwiska i nazwy odbywającym się w ramach turnieju „Jeden z UMCS”. W części artystycznej wydarzenia zaplanowano zaś występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Zespołu Tańca Towarzyskiego “Impetus”, spektakl biograficzny pt. „Maria” w wykonaniu grupy tanecznej zMYSŁ czy koncert „Ona czuje we mnie Jazz…”, czyli piosenki disco polo w nowym jazzowym brzmieniu (godz. 10.00 Sala widowiskowa „Chatki Żaka”).Tego dnia w Centrum Kultury Fizycznej zostanie rozegrany Turniej o Puchar Rektora UMCS.
Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl

Zostaw komentarz