WAŻNE
SACROFILM po raz 24 (Luty 22, 2019 1:34 pm)
„Tylko tak oznacza zgodę” (Luty 22, 2019 1:01 pm)
Wiosna w Lublinie (Luty 21, 2019 11:29 am)
Inwestowanie w nieruchomości (Luty 20, 2019 8:48 am)

Dźwięki Słów po raz piąty

4 lipca 2018
192 Wyświetleń

W połowie czerwca Lubelski Salon Artystyczny zorganizował  V. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych Dźwięki Słów. W ciągu pięciu dni w lubelskich instytucjach  Centrum Kultury i Centrum Spotkania Kultur odbywały koncerty i spektakle. Na scenie wirydarzu CK wystąpiły zespoły z całego świata m.in. Pablopavo i Ludziki(PL), Yellow Sisters(CZ), DagaDana(UA/PL), Kalina(PL), Sona Jobarteh(GM/GB). Dzięki różnorodnym gatunkom muzycznym wydarzenie przypadło do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy licznie przybywali pod scenę i aktywnie uczestniczyli w zabawie .

Duża różnorodność dotyczyła także spektakli teatralnych, a  dużą niespodzianką dla widzów okazał się zespół z Ukrainy Dakh Daughters.  To żeńska grupa teatralno-muzyczna, oscylująca w klimatach “freak-kabaret” i teatralnego performensu. Zaprezentowały one swoją wizję tego co obecnie dzieję sią na świecie. Z kolei Teatr Rampa z Warszawy zagrał ostatni w tym sezonie musical pt. „Rapsodia z Demonem”,  który był oparty na muzyce kultowego zespołu Queen. Wśród 23 prezentacji muzyczno teatralnych zwrócił na siebie uwagę m.in. monodram „Lifting” w wykonaniu warszawskiej aktorki Jolanty Żółkowskiej, która z niezwykłą ekspresją przekonywała, że dopiero życie po pięćdziesiątce nabiera barw.

To ważny festiwal na artystycznej mapie Lublina. Pięć dni różnorodnych wydarzeń pozwoliły uczestnikom wydarzeń stać się częścią tego niezwykłego święta muzyki i teatru.

Maksym Vasylyev

Zostaw komentarz