fbpx
WAŻNE
Stolica na Roztoczu (9 sierpnia, 2022 1:03 pm)
“Odlotowa” Nordokiada! (8 sierpnia, 2022 12:17 pm)
Bluesowe brzmienie w Puławach (4 sierpnia, 2022 12:04 pm)
Sztuka ziemi w Stawkach k. Włodawy (3 sierpnia, 2022 11:43 am)

East est ‒ II Festiwal Wschodnich Podróży

16 czerwca 2021
441 Wyświetleń

18 czerwca, o godz. 16.00, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego odbędzie się otwarcie wystawy i Festiwalu East est ‒ II Festiwal Wschodnich Podróży. To niecodzienna okazja, by spotkać podróżników, pisarzy, artystów i naukowców, którzy odwiedzają Wschód lub zajmują się nim.

Gośćmi będą m.in.: legenda polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, autor książki „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”, czy czy Andrzej Piotrowski – twórca i dyrektor Muzeum Badań Polarnych w Puławach, który opowie o swoich ekstremalnych wyprawach na Sachalin i Wyspy Kurylskie.

Poza spotkaniami autorskimi odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze praktycznym – warsztaty jogi, chińskiej kaligrafii, chińskiej wycinanki, malowania skóry henną, pokaz przyrządzania japońskiego onigiri, pokaz wschodnich roślin jadalnych. Odbedą się również koncerty: multiinstrumentalny koncert muzyki etnicznej zagra Rafał „Ruff” Libner oraz tradycyjnych pieśni karpackich w nowych aranżacjach i wykonaniu tria z Sanoka – Zespołu Wernyhora. 

Dodatkowo obejrzeć będzie można kilka wystaw m.in. banknotów państw wschodnich czy fotografii z Wyspy Wielkanocnej. 

Więcej: www.eastestfestiwal.eu

Źródło: WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Zostaw komentarz