fbpx

Wyjątkowe ferie zimowe z Warsztatami Kultury

29 grudnia 2020
487 Wyświetleń

Jeśli ferie, to tylko z Warsztatami Kultury w Lublinie! Poćwiczymy jogę, stworzymy komputerowe animacje i rodzinne fotografie. Dowiemy się też czym była tajemnicza szkoła Bauhaus.

Nie jesteś za mały, żeby zrobić sobie śniadanko

Zapraszamy na cykl porannych spotkań śniadaniowych dla najmłodszych. Codziennie o godzinie ósmej pokażemy Wam, jak w prosty sposób zrobić zdrowy i pożywny posiłek na początek dnia. Śniadania przygotowywać będzie Tatiana Triapitsyna (kucharz w Hotel i Restauracja Piano), a pomagać jej będą Hania i Zosia Dudek.

Śniadanka będą tłumaczone na PJM

Kiedy: 4, 5, 6, 7, 8 stycznia 2021 godz. 8.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie

Dla kogo: dla rodzin

Wieczorynka: Baśnie angielskie na dobranoc

Zapraszamy na cykl wieczorynek. Co wieczór usłyszycie jedną z baśni angielskich zebranych przez Josepha Jacobsa. Dowiecie się, co zrobili ludzie z Gotham, gdy pewnego razu zachciało im się mieć kukułkę, która by kukała przez cały rok.

Baśnie po polsku będzie czytał dla Was Bogusław Byrski, angielski oryginał usłyszycie dzięki Małgorzacie Stanek.

Cyklowi wieczorynek będzie towarzyszył konkurs! Wszystkie szczegóły w pierwszym odcinku.

Baśnie będą tłumaczone na PJM.

Kiedy: 4, 5, 6, 7, 8 stycznia 2021 godz. 19.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie

Dla kogo: dla rodzin

Remiksowanie obrazów. Warsztaty z podstaw animacji komputerowej

Wykorzystując otwarte zasoby sieciowe i aplikacje dostępne na licencji open source, uczestnicy zapoznają się z podstawami tworzenia animacji komputerowych i montażu audio-wideo. Efektem warsztatów będą krótkie animacje komputerowe oparte na obrazach znanych z historii sztuki.

Inspiracją dla powstających projektów będą działania takich artystów jak: Kajetan Obarski, James Kerr / Scorpion Dagger oraz projekty takie jak organizowany przez portal Europeana konkurs Gif It Up!, Remix the Museum czy stworzony przez Medialab Gdańsk projekt PanKreator

Prowadzenie: Dr Radosław Bomba

Kiedy: 4, 5, 11, 12, 13 stycznia 2021 (1 cykl przez 5 dni), godz. 11.00–12.30

Gdzie: Warsztaty będą się odbywać na platformie Google Meet

Dla kogo: Młodzież w wieku 14–19 lat

Zapisy: Udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie

Joga dla dzieci

Joga dla dzieci to forma zabawy z wykorzystaniem pozycji jogi, nauki świadomego oddechu i prostych technik relaksacji. Podczas zajęć będziemy układać ciało w pozycjach, naśladując w ten sposób zwierzęta, rośliny i elementy otaczającej nas natury.

Joga pomaga dzieciom w budowaniu pewności siebie, uczy relaksacji, buduje siłę, ale też elastyczność ciała.

Prowadzenie: Luiza Zaporowska

Kiedy: 7, 8, 9, 10, 11 stycznia 2021 (1 cykl przez 5 dni), godz. 10.00–10.30

Gdzie: Zajęcia będą się odbywać na platformie Zoom. Podczas zajęć widoczna będzie tylko osoba prowadząca (kamery dzieci wyłączone). Zajęcia będą nagrywane w chmurze ZOOM, dzięki czemu po zakończeniu zajęć można będzie przesłać dostęp do nagrania dla osób, które nie mogły być na żywo lub chciałyby powtórzyć sesję. Link będzie aktywny przez 24 godziny.

Dla kogo: dzieci 7-12 lat

Zapisy: Udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie

Panie gospodarzu, masz w domu gości – spektakl kompanii artystycznej Mozaika

Kusoki, baciary, siwki, lofry, turki, pucheroki – kolędnicy! Nawiązując do polskiego zwyczaju kolędowania, zawitamy do waszych domów z różnorodnymi postaciami i tradycjami kolędniczymi. Oglądając pełen muzyki spektakl, dzieci poznają przebrania kolędnicze z różnych zakątków Polski oraz mało znane zwyczaje takie jak szczodrowanie czy herody.

Kolędnicy będą nam życzyć, grać, śpiewać i… nie wszystko możemy zdradzić! Towarzyszyć nam będzie polska muzyka tradycyjna na skrzypce, basy i bęben obręczowy.

skrzypce, śpiew: Dominika Oczepa; basy, śpiew: Joanna Szaflik; bęben obręczowy, śpiew: Karolina Ociepka; scenografia: Anna Kaźmierak (Miło to widzieć)

Spektakl będzie tłumaczony na PJM

Kiedy: 12 stycznia 2021 godz. 19.00. Spektakl będzie dostępny online do 19 stycznia.

Gdzie: Facebook Jarmarku Jagiellońskiego

Dla kogo: dla rodzin

Portrety rodzinne

Zapraszamy całe rodziny do zabawy w fotograficzne atelier. Zadaniem dzieci będzie przygotowanie aranżacji przestrzeni, rekwizytów i stylizacji dla wszystkich domowników. Rodziców poprosimy o zagłębienie technicznych szczegółów fotografii, by wykonane zdjęcia były odpowiednio doświetlone i jak najlepszej jakości. Później nasz fotograf Roman Krawczenko zamieni nadesłane przez Was zdjęcia w stylowe portrety wykonane w przedwojennej technice odbitki stykowej. Papierowe fotografie będzie można odebrać w sekretariacie Warsztatów Kultury w Lublinie, a elektroniczne wersje zdjęć zostaną opublikowane w stworzonej specjalnie na tę okazję galerii na portalu Facebook.

Prowadzenie: Roman Krawczenko

Kiedy: czekamy na Wasze zdjęcia do 10 stycznia 2021

Dla kogo: całe rodziny

Zapisy: Udział bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie

Kostiumy Schlemmera

Zapraszamy na premierę filmu, w którym Ewa Solarz opowie o teatrze i kostiumach scenicznych projektowanych w niezwykłej i nowatorskiej szkole Bauhaus. Film nawiązuje do wystawy Bauhaus – szkoła nie tylko dla dorosłych, pokazywanej niedawno w Warsztatach Kultury w Lublinie. Dowiecie się co projektował Oskar Schlemmer i jego studenci, jak wyglądały teatralne maski i czym był balet triadyczny. Osoby, które zainspirują się pracami Bauhausu, będą mogły spróbować w swych sił i samodzielnie wykonać karnawałowe kostiumy, a my przygotujemy dla nich pomocne materiały.

Zachęcamy do odbioru paczek z materiałami z sekretariatu Warsztatów Kultury, po uprzednim umówieniu telefonicznym tel. 81 533 08 18

Prowadzenie: Ewa Solarz

Kiedy: 6 stycznia 2021, godz. 11.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie

Dla kogo: dla rodzin

Jak rozpoznać wnętrza według Bauhas?

W filmie Ewa Solarz opowie czym charakteryzują się wnętrza zaprojektowane w duchu Bauhaus. Dowiecie się na jaki kolor malowano wnętrza mieszkań, na czym polegała rewolucja w meblarstwie i gdzie się podziały szafy. Sprawdźcie później w domu, czy macie w Waszych wnętrzach meble i rozwiązania wymyślone w szkole Bauhaus.

Prowadzenie: Ewa Solarz

Kiedy: 14 stycznia 2021, godz. 11.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie

Dla kogo: dla rodzin

Jak rozpoznać budynek według Bauhaus?

Zapraszamy na ostatni odcinek opowieści o szkole Bauhaus, w którym dowiemy się, jak ta założona sto lat temu szkoła wpłynęła na budynki, w których teraz mieszkamy. Płaskie dachy, wielkie okna, gładkie, białe elewacje to najczęstsze cechy stylu Bauhaus. Sprawdźcie, co jeszcze wyróżniało projektowane budynki.

Prowadzenie: Ewa Solarz

Kiedy: 15 stycznia 2021, godz. 11.00

Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie

Dla kogo: dla rodzin

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz