fbpx

GALA – cały świat

9 listopada 2015
Komentarze wyłączone
1 382 Wyświetleń

IMG_1886Godz. 9.00, sobota, 10 października, od rana w galerii GALA w Lublinie kręci się tłum ludzi. Na parterze rozkładają się wystawcy, którzy w ramach cotygodniowych Targów Produktów Ekologicznych sprzedają zdrową żywność i produkty regionalne. Na poziomie +1 również się dużo dzieje. Za godzinę rozpocznie się kolejna edycja imprezy z cyklu „Świadomi Rodzice”. Dookoła pracownie wystroju wnętrz. Są też usługi fryzjerskie, kosmetyczne, biuro podróży, bistro i największy w Lublinie salon z odzieżą używaną. Jest też i osoba odpowiedzialna za całe zamieszanie – Joanna Łukasik, która zajmuje się organizacją różnych przedsięwzięć na terenie GALI

‒ To wyjątkowe miejsce, ma swoje genius loci.

IMG_1872‒ Rzeczywiście tak jest. Budynek, w którym się znajdujemy, z charakterystyczną i rozpoznawalną przez każdego mieszkańca Lublina fasadą, znajduje się w miejscu, w którym w latach 1900–1989 działała fabryka maszyn rolniczych Wacława Moritza, jednego z prekursorów lubelskiego przemysłu. Dawne „moritzowskie” hale fabryczne nabyli prywatni przedsiębiorcy i zaadaptowali na działalność handlową. Powstała GALA, która szybko stała się miejscem, do którego trafiał każdy, kto remontował mieszkanie czy stawiał dom. W tym miejscu w 2007 roku po półtora roku prac budowlanych nastąpiło huczne otwarcie nowoczesnego kompleksu handlowo-usługowo- biurowego. Warto też wspomnieć, że GALA jest przedsięwzięciem trzech lubelskich przedsiębiorców w całości z polskim kapitałem.

‒ Rozmawiamy w sobotę przed południem, a tu pełno ludzi i w dodatku w bardzo zróżnicowanym wieku?

IMG_1868‒ U nas często dużo się dzieje. Dziś mamy kolejną imprezę dla dzieci i rodziców. Będzie wiele atrakcji. Widzi Pan tego wielkiego robota? Ma na imię Lemo i chętnie opowie Panu kawał. Dzieci go uwielbiają. Tam dalej dzieciaki mogą same zbudować roboty, na koniec zorganizujemy wyścigi. W programie będzie również koncert wychowanków szkoły muzycznej oraz zajęcia sportowe, taneczne i edukacyjne. Organizujemy wydarzenia dla całych rodzin: „Świadomi Rodzice”, „Rodzina na Warsztat”, „Wystawa zwierząt” ‒ to tylko niektóre z imprez rozrywkowych i edukacyjnych, które organizujemy w GALI cyklicznie. Dla rodzin prowadzimy również akcje prozdrowotne z bezpłatnymi badaniami i konsultacjami – najbliższa akcja „Badaj się” już w listopadzie.

Targi Produktów Ekologicznych, które właśnie rozpoczęły się na parterze, to szeroki wachlarz zdrowej żywności w Lublinie.

IMG_1843‒ Zapraszam w każdą sobotę wszystkich miłośników tego, co zdrowe i najlepsze jakościowo. W godz. 10.00–16.00 wystawcy oferują żywność ekologiczną, tradycyjną oraz rękodzieło. Można tu kupić zarówno owoce, pieczywo, wędliny, miód, jak również tradycyjnie wypiekane ciasta, bigos, pierogi, a w sezonach świątecznych – uszka i dania na zamówienie. Poza tym mamy wiele stoisk z ręcznie wykonaną biżuterią, serwetami, obrusami czy nawet zabawkami dla dzieci. Najważniejsza w tym wszystkim jest możliwość spotkania się z producentem, wytwórcą tych dobrych i pięknych rzeczy. To są niezwykli ludzie. Każdy z nich ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli.

‒ Czy to oznacza, że GALA się przebranżowiła? Lublinianie głównie kojarzą GALĘ z dużym asortymentem materiałów budowlanych.

‒ Nie przebranżowiła, tylko poszerzyła swoją ofertę. Klientami salonów z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz są często młode małżeństwa, które przychodzą z dziećmi. Staraliśmy się tak skomponować ofertę galerii, by każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli np. czeka zniecierpliwiony mąż, aż żona zrobi zakupy, to zamiast siedzieć na ławce, może w tym czasie obejrzeć buty sportowe, rowery czy sprzęt audio-video. Dziecko z kolei można zostawić w Sali Zabaw lub na zajęciach z robotyki. A jeśli rodzina akurat wybrała się na zakupy w weekend, to na pewno będzie miała zapewnione dodatkowe atrakcje, bo większość imprez odbywa się właśnie w soboty i niedziele. Wśród dodatkowej oferty mamy sklepy sportowe, elektroniczne, sale taneczne, salę zabaw, komis samochodowy.

Z tego wynika, że GALA nadal wiedzie prym w Lublinie, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz.

IMG_1737‒ Jak najbardziej. Mamy wiele salonów z meblami, łóżkami sypialnianymi, wypoczynkami, meblami kuchennymi, łazienkowymi i płytkami. Szeroki wybór okien i drzwi. Młodsi klienci mogą wybierać spośród bogatej oferty mebli dziecięcych – biurek, łóżek, szaf i artykułów dekoracyjnych. Na trzecim piętrze nadal mieści się wiele pracowni projektowych, z których można wyjść z gotowym projektem aranżacji mieszkania czy biura. We wrześniu odbyła się „Giełda Mieszkań”, gdzie klienci mieli okazję zapoznać się z ofertą mieszkaniową developerów z Lublina oraz zasięgnąć porad projektantów wnętrz. Kolejną edycję planujemy wiosną. Organizujemy również szkolenia produktowe dla projektantów, a na klienta indywidualnego czekają dni otwarte z bezpłatnymi poradami wnętrzarskimi. Warto śledzić naszą stronę internetową i fanpage’a, na których umieszczamy informacje o aktualnościach: wydarzenia, promocje, nowości.

‒ Ci, którzy pamiętają GALĘ sprzed kilkunastu lat, mogą czuć się pozytywnie zaskoczeni.

‒ Jak najbardziej. Pomimo ekspansji zachodnich inwestorów i powstawania wciąż nowych galerii i marketów bronimy lubelskich korzeni i tworzymy miejsce przyjazne dla wszystkich. Poza komercyjnym charakterem pełnimy ważne funkcje społeczne. Dlatego odpowiedzialnie tworzymy miejsce spotkań dla ludzi i jesteśmy otwarci na inicjatywy innych. Chętnie wspieramy organizacyjnie nawet te najmniejsze przedsięwzięcia. Masz pomysł? Przyjdź, porozmawiaj z nami. Pomożemy w organizacji albo zrobimy to wspólnie.

– Dziękuję za rozmowę.

Foto Krzysztof Stanek

GALA S.A.

ul. Fabryczna 2

20-301 Lublin

tel.: 081 44 50 500

www.gala.com.pl

FB Galeria GALA

Komenatrze zostały zablokowane