fbpx

Gala „Lubelskie dla Medyków”

20 września 2021
659 Wyświetleń

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się dziś gala pt. „Lubelskie dla Medyków” w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). W ramach tego wydarzenia uhonorowanych zostało 109 pracowników i 43 jednostki ochrony zdrowia, które w trakcie pandemii były liderami i uczestnikami tzw. projektów covidowych.

Wyróżniono także 3 firmy realizujące innowacyjne projekty unijne z zakresu medycyny. Łącznie na przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19, z zakresu ochrony zdrowia mieszkańców Samorząd Województwa Lubelskiego przekazał blisko 77 mln zł.

Wydarzenie miało na celu podsumowanie tzw. wsparcia covidowego, które trafiło do jednostek ochrony zdrowia w regionie oraz wręczenie wyróżnień dyrektorom, pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym oraz pracownikom szeroko pojętych służb medycznych za ich ciężką pracę w dobie pandemii COVID-19. Najwyższe samorządowe odznaczenie w regionie – Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” otrzymał prof. Krzysztof Tomasiewicz z SPSK1 w Lublinie.

Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego odebrało 108 pracowników służb medycznych z SPSK1 w Lublinie, a pamiątkowe grawertony trafiły do firm: Biomaxima, Pro Project oraz Fizjomed. Natomiast statuetki powędrowały do: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie, Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego SP ZOZ, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie oraz Domu Pomocy Społecznej “Kalina” w Lublinie.

– Funkcjonowanie szpitali oraz jednostek ochrony zdrowia to jeden z priorytetów zarządu województwa, a sytuacja związana z pandemią koronawirusa pozwoliła na przekazanie unijnych środków właśnie tym placówkom. Cieszę się, że możemy nagrodzić i podziękować za tę ciężką i trudną pracę tak dużemu gronu osób i placówek zaangażowanych w walkę z COVID-19

– mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dzięki uproszczonym procedurom, wypracowanym wspólnie z Komisją Europejską oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, władze województwa na przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 przeznaczyły blisko 77 mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Zostaw komentarz