fbpx

Gala Mody Lublin Fashion 2018

15 czerwca 2018
2 251 Wyświetleń

Tekst Patrycja Chyżyńska

Foto Maksym Vasylyev

Artysta, wizjoner, kreator – to nieliczne z określeń, którymi możemy określić osobę Macieja Zienia, jednego z najciekawszych polskich projektantów mody, który 9 czerwca pokazał swoją kolekcję w Lublinie. Gala Mody Lublin Fashion 2018, która odbyła się w Centrum Spotkania Kultur, była również okazją do zaprezentowania związanych z Lublinem i Lubelszczyzną kolekcji Aleksandry Zgubińskiej, Agnieszki Tokarz-Iwanek, Malva Florea, a także firm produkujących odzież – Bialcon i Łuksja.

Jednak niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był ulubieniec gwiazd oraz bodaj największa ikona świata fashion w Polsce. Jego pasja związana z modą jest zakorzeniona w Lublinie, gdzie Maciej Zień urodził się i dorastał. – Lublin to miasto, które darzę ogromnym sentymentem, to moje miasto rodzinne – rodzinny dom, w którym spotykamy się podczas świąt w gronie najbliższych. To miejsce, które mnie stworzyło, to miejsce dla mnie szczególne, tym bardziej cieszy mnie fakt, że Lublin się tak pięknie rozwija, aż serce rośnie – z dumą podkreślił projektant. Swoje pierwsze kroki stawiał w Lubelskim Liceum Sztuk Plastycznych, tu rozwijał swój zmysł estetyczny, z którego narodziły się elegancja, paryski smak i klasyczne fasony. Twierdzi, że nadają one styl i osobowość każdej kobiecie i to one są wyznacznikiem jego stylu i znakiem rozpoznawczym jego projektów.

Maciej Zień pierwszą autorską kolekcję zaprezentował w wieku 17 lat na lubelskim konkursie młodych projektantów „Prowokacje”, pieniądze na materiały zdobył, tworząc kompozycje kwiatowe. Swoją pozycję na rynku zaznaczył w roku 2000, dzięki autorskiej marce, która od początku istnienia niezmiennie kojarzy się z perfekcjonizmem, elegancją oraz luksusem. Marka sygnowana jego imieniem stworzona została w hołdzie zmysłowości kobiecego ciała. Dzisiejszy pokaz tworzą trzy kolekcje – the best of moich ostatnich kolekcji. Chciałem pokazać przekrój mojej twórczości. Jak zwykle źródłem inspiracji są dla mnie kobiety. Starałem się wykorzystać dużo nowych technik zdobniczych – różnego rodzaju hafty, wyklejania, zdobienia, perły. Jest to dla mnie bardzo kreatywny proces, a jedna kreacja jest dla mnie inspiracją do kolejnej. Chodziło mi o stworzenie pięknej, delikatnej atmosfery smooth – powiedział projektant po pokazie.

Maciej Zień w swojej karierze został wyróżniony wieloma znaczącymi nagrodami. Na długiej liście znajdują się Złota Nitka, Złoty Wieszak, Belvedere International Achievement Award, Doskonałość Mody Twojego Stylu, tytuł Najbardziej Wpływowego Mężczyzny Gentlemana oraz Osobowość Roku. W 2014 roku, jako jedyny projektant mody, znalazł się na prestiżowej liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu magazynu Forbes. W ostatnim czasie, idąc tropem światowych trendów, Maciej Zień poszerzył swoją działalność o projektowanie wnętrz.

Lubelski pokaz zgromadził liczną publiczność, a jego pomysłodawcą był Zbigniew Pakuła z agencji Art Models.

 

Zostaw komentarz