fbpx

Harmonogram pokazów na Fontannie Multimedialnej we wrześniu

2 września 2020
871 Wyświetleń

Znamy wrześniowy harmonogram pokazów na Fontannie Multimedialnej. W najbliższych tygodniach odbędzie się czternaście prezentacji światło – woda – dźwięk, w tym tegoroczna premiera – Legenda o Czarciej Łapie oraz pokazy Anioły Lubelskie, Sen o Mieście, Unia Narodów, Historia Placu Litewskiego na wesoło i Wydarzenia Kulturalne. W trakcie pokazów, prosimy Mieszkańców o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie zasad bezpieczeństwa. 26 września to ostatni dzień prezentacji widowisk w 2020 roku.

Harmonogram na wrzesień, godz. 21.00:

 • piątek (4 września)  Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne
 • sobota (5 września)  Czarcia Łapa, Sen o mieście  
 • piątek (11 września)  Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na wesoło      
 • sobota (12 września)  Czarcia Łapa, Unia Narodów
 • piątek (18 września)  Czarcia Łapa, Sen o mieście           
 • sobota (19 września)  Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie
 • sobota (26 września)  Czarcia Łapa, Unia Narodów                                  

Opisy prezentowanych pokazów:

 • Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.
 • Unia Narodów to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz – Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka – Piotr Bańka, wykonanie – Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.
 • Anioły Lubelskie to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com.
 • Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.
 • Historia Placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią Placu Litewskiego, z uśmiechem i nieco przekornie przedstawiają 5 scen z Placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.
 • Wydarzenia Kulturalne prezentują najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne w Lublinie. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Źródło i foto: Lublin.eu

Zostaw komentarz