fbpx

I Gala Dziennikarzy Lubelszczyzny

4 marca 2019
812 Wyświetleń

Dziennikarze z Lublina i regionu zostali uhonorowani podczas  zorganizowanej po raz pierwszy gali dziennikarzy. Gospodarzami wydarzenia byli  Lubelska TV i Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenie statuetek miało miejsce w piątek 1 marca 2019 roku.

Wydarzenie dedykowane jest głównie młodym adeptom dziennikarstwa i ich dokonaniom w ciągu ostatniego roku. Najlepszym młodym dziennikarzem radiowym został prezenter chełmskiego radia «Bon Ton» Patryk Lachowski. Za najlepszego młodego dziennikarza prasowego i internetowego uznano blogerkę z fashionelka.pl Elizę Wydrych. Za dokonania w branży telewizyjnej nagrodę otrzymał redaktor programów o tematyce sportowej z „Puławy24” Maciej Saran. Uhonorowany został także Sebastian Białach z Onet.pl za najlepszy artykuł prasowy. Kapituła nagrody doceniła jego materiał pt.„Córka radnej PO wiceprezesem miejskiej spółki. Zostaliśmy wsadzeni na potężną minę”, w którym opisuje sposób powołania na stanowisko dyrektorskie w Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej. Wyróżnienie również dostała wydawca i prezenterka z TVP 3 Lublin Anna Duda za program  pod tytułem “STOP Kultura“. Natomiast za najlepszy program radiowy została uznana audycja Pięć jeden” z  Radio Freee, którą prowadzą: Grzegorz Chyliński, Paweł Rurarz, Michał Mielnik,
Karolina Wawryniuk i Małgorzata Cieśluk. Jest to audycja poświęcona w całości tematyce sportowej związanej z Lubelskim żużlem.

Gala, która miała miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zakończyła się balem charytatywnym.

Tekst i foto Maksym Kashenkov

Zostaw komentarz