fbpx

Idzie lalkarz światem | warsztaty, spektakle i inne działania w 2021

19 stycznia 2021
450 Wyświetleń

Stałe propozycje Teatru im. H. Ch. Andersena, stworzone w 2020 rok, nadal są dostępne w sieci. Skończyły się jednak ferie, a podopieczni przedszkoli i uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych wrócili do nauki w szkole. Zbliża się też Dzień Babci i Dziadka. To okazje, żeby ponownie spotkać się z Teatrem Andersena. A oto propozycje na nowy rok.

Idzie lalkarz światem | warsztaty dla grup

Warsztaty, które pragniemy zaprezentować mają na celu zapoznanie z historią, budową, zastosowaniem lalek teatralnych oraz zaznaczenie roli jaką lalka odgrywa w kulturze. Podczas naszego spotkania zwrócimy również uwagę na fakt, iż lalki pojawiają się nie tylko w teatrze, ale również w reklamach, programach telewizyjnych a nawet wielkich produkcjach filmowych. Warsztaty prowadzą aktorzy teatru Kinga Matusiak – Lasecka i Daniel Lasecki, którzy zapoznają uczestników z różnymi formami lalek teatralnych, po części artystycznej uczestnicy będą mogli również spróbować własnych sił w animacji każdej z form

Dziób w dziób, reż. Elżbieta Depta | online

„Dziób w dziób” jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi. Jednak czy wróbel może kiedykolwiek zostać gołębiem?

Teatr szyty na miarę | warsztaty i spektakle dla grup

Proponujemy możliwość zorganizowania spektaklu i warsztatu online dla dowolnej grupy odbiorców, w dowolnym terminie. Wystarczy tylko, że zgłosicie Państwo chęć realizacji takiego działania, a my postaramy się dobrać ofertę do potrzeb grupy.

Teatroteka Andersena | biblioteka filmów dostępna bezpłatnie i bez ograniczeń

Spacery po teatrze, warsztat lalkarza, spotkania z Bajtkiem i aktorami, rozmowy o teatrze, czytania performatywne lektur, te i inne działania powstałe w tracie 2020 roku dostępne na naszej stronie przez cały czas.  

Bądź z nami. Wspieraj Teatr Andersena! | kampania nadal aktualna

Kampania informująca o możliwościach wsparcia teatru na różne sposoby, nadal aktualna. Kup bilet lub gadżet czy książkę, polub, udostępnij stronę teatru lub post, oznacz nas w poście, zaproś znajomych na nasze wydarzenie. Wspieraj Teatr Andersena online, tak jak możesz.  

Szczegóły na stronie https://teatrandersena.pl/spektakle/badz-z-nami-wspieraj-teatr/

Źródło: Teatr H. Ch. Andersena w Lublinie

Zostaw komentarz