fbpx

Jazzpospolita, Alameda 5 i wielu innych

14 sierpnia 2020
485 Wyświetleń

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Jeśli zostajecie w mieście i szukacie pomysłów, jak spędzić wieczór, oto kilka wybranych propozycji Centrum Kultury w Lublinie.

W czwartek w Ogrodzie Rozkoszy Ziemskich czeka na was zmysłowy film „Nasz czas”. Reżyser Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku.

Piątek zapowiada się mocno jazzowo. Koncert Slavic Jazz Undergroud w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, którzy jazz mieszają z folkiem i elektroniką. Później przenosimy się do Wirydarza CK, gdzie na scenie pojawi się wyjątkowa Jazzpospolita. Będzie to okazja, by w końcu na żywo ocenić brzmienie nowej płyty zespołu, ale także i jego nowy skład.

W sobotę w Muszli znajdziemy Perły. A dokładnie Poławiaczy Pereł, którzy przygotowali specjalny program pełen miejsca na improwizacje. Muzycznych improwizacji nie zabraknie z kolei wieczorem w Wirydarzu CK. Wystąpi Alameda 5, która stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70. i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej.

Weekend warto zakończyć niedzielnym pokazem filmu z towarzyszeniem muzyki na żywo. Grupa Czuła Obserwacja tym razem przygotowała udźwiękowienie do filmu „Przygody księcia Achmeda” w reżyserii niemieckiej reżyserki Lotte Reiniger oraz nieuwzględnionego w napisach Carla Koche. To jedyny zachowany z pierwszych animowanych filmów pełnometrażowych.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj tez: Otwarty Puchar Lublina rozstrzygnięty!

Zostaw komentarz