fbpx

Kiedy ponowne otwarcie dla zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku?

25 maja 2020
748 Wyświetleń

W najbliższy wtorek, 26 maja Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających.

Muzeum zaprasza na zwiedzanie jedynie indywidualne. Udostępniony zostanie teren, wszystkie wystawy jak i obiekty historyczne. W tym momencie nie będzie jeszcze możliwości rezerwacji przewodnika.

Pracownicy Muzeum zachęcają do skorzystania z tablic informacyjnych znajdujących się na terenie, jednak wciąż nie będą przyjmowane grupy zorganizowane oraz prowadzone zajęcia edukacyjne.

Przy poruszaniu się po terenie zwiedzający proszeni są o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, takich jak zakrywanie twarzy oraz zachowanie dwumetrowego odstępu od innych osób. Zasady te nie dotyczą rodzin oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. W obiektach z ekspozycjami będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób. Informacja o limicie zwiedzających będzie umieszczona przed wejściem do każdego budynku.

Wznowiona zostaje również działalność informacji muzealnej oraz punktu sprzedaż publikacji w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Materiały Państwowe Muzeum na Majdanku

Zostaw komentarz