fbpx

Kolejna atrakcja Skansenu

29 kwietnia 2022
631 Wyświetleń

1 maja 2022 Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie udostępni do zwiedzania ekspozycję miasteczkowej przedwojennej remizy strażackiej. Będzie to okazja nie tylko do poznania działania dawnych OSP, ale także współczesnego funkcjonowania straży pożarnej.

Uroczyste otwarcie rozpocznie się o 11.30. Wcześniej – o 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w skansenowskim kościele. Pasjonaci historii będą mogli zobaczyć jak w latach 30. XX w. wyglądała remiza, konny wóz strażacki czy inne elementy ówczesnego sprzętu gaśniczego. Ponadto zostanie przywołana historia OSP z Wilkowa. Wystąpią przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości. Uroczystym chwilom związanym z bracią strażacką będzie towarzyszył występ orkiestry dętej w wykonaniu OSP z Ostrowa Lubelskiego. Dodatkową atrakcję będzie pokaz współczesnego sprzętu gaśniczego, który będzie można porównać z dawnym rynsztunkiem.

Więcej: skansen.lublin.pl/pl/aktualnosci/uroczyste-otwarcie-ekspozycji-remizy-ochotniczej-strazy-pozarnej-z-wilkowa1-maja-2022/

foto Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Zostaw komentarz