fbpx

Kolejne umowy na likwidację „kopciuchów”

26 maja 2020
568 Wyświetleń

Kolejne 37 umów z mieszkańcami na likwidację pieców i kotłów węglowych na kwotę ponad 415 tys zł, zostanie podpisanych przez Miasto.

To drugi podział środków z Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W roku 2020 podpisano 88 umów pozwalających na usunięcie łącznie 111 tzw. „kopciuchów” na kwotę ponad 830 tys. zł.

Miasto nadal prowadzi nabór wniosków.

Program zakłada dofinansowanie w wysokości 50% zmiany systemu ogrzewania pieców i kotłów węglowych na inne bardziej ekologiczne źródła, takie jak miejska sieć ciepłownicza, ogrzewanie gazowe, elektryczne, pompa ciepła czy system hybrydowy. PONE wspiera finansową trwałą zmianę systemu ogrzewania, dlatego ważna jest ostateczna rezygnacja z tzw. kopciucha.

Z dofinansowania korzystają osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych, ale także lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mają umowę najmu lokalu i uzyskają zgodę ZNK na przeprowadzenie zmiany instalacji grzewczej.


Łącznie od 2013 roku do końca ubiegłego roku w ramach programu walki ze smogiem do mieszkańców trafiło blisko 3 mln zł dotacji na likwidację ponad 500 pieców i kotłów na paliwo stałe. Miasto przeznacza na ten cel rocznie 1 mln zł.

Materiały UM Lublin

Obraz TanteTati z Pixabay

Zostaw komentarz