fbpx

Konie w Lublinie, czyli jeździecka CAVALIADA

2 marca 2014
Komentarze wyłączone
1 083 Wyświetleń

cavaliada_logo_lublin-002W Lublinie miłośnicy jazdy konnej, skoków przez przeszkody i koni kibicować będą zawodnikom w drugiej eliminacji pucharowego cyklu CAVALIADA Tour. To czterodniowe święto jeździectwa organizowane z wielkim rozmachem odbędzie się na terenie Targów Lublin. Weekend 6-9 marca zapowiada się interesująco.

Podczas CAVALIADY CSI2* zawodnicy powalczą o 300 000 PLN i cenne punkty (610) do Longines Rankings.  Do konkursów zgłoszono 180 koni. Kibice będą obserwować rywalizację 96 zawodników z 10 państw: Austrii, Białorusi, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Turcji, Ukrainy i Polski. Silny polski skład ma szansę na wygranie wielkich pieniędzy.

Największą grupę stanowią Polacy, wśród nich są Mistrz i V-Ce Mistrz Polski. Warto przypomnieć, że to oni: Marek Lewicki z KJ Czaharay Pogorzelica i Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem w zeszłym roku w Lublinie wygrywali te najważniejsze, zaliczane do Longines Rankings konkursy.

Z kadrowiczów kibice będą mogli dopingować także: Andrzeja Głoskowskiego, Łukasza Kozę, Michała Kaźmierczaka, Mściwoja Kieconia, Grzegorza Kubiaka, Krzysztofa Ludwiczaka, Łukasza Wasilewskiego, Sławomira Uchwata i Radosława Zalewskiego. Widać, że wszyscy oni starty w CAVALIADACH traktują priorytetowo, bowiem do zawodów w Lublinie zgłosili podstawowe konie. Z jeźdźców młodszego pokolenia w Lublinie nie zabraknie Mistrzów w kategorii Juniorów (Maja Radomska) i Młodych Jeźdźców (Maksymilian Wechta).

Z zagranicznych ekip najliczniejsza jest litewska. Liderem tej siedmioosobowej grupy jest Andrius Petrovas, wielokrotny Mistrz swojego kraju, obecnie 3 zawodnik Subligi Północnej LEC Pucharu Świata. Rosja przysyła tylko dwóch zawodników ale za to obecnie najlepszych. Vladimir Beletskiy to lider Pucharu Świata naszego regionu, a Natalia Simonia w tej klasyfikacji jest obecnie 6. Również dwuosobowy, ale najlepszy z możliwych skład ma zespół Estonii. Gunnar Klettenberg i Rein Pill to zawodnicy rozpoznawalni w całej Europie, zwycięzcy wielu konkursów Grand Prix na CSI, uczestnicy finałów Pucharu Świata i Mistrzostw Europy. Z kolei Turek Omar Karaevli prowadzi w sublidze południowej LEC PŚ. Czech Ales Opatrny to Mistrz Europy Młodych Jeźdźców z roku 2000. Od tego czasu wygrał wiele konkursów Grand Prix. O jego pozycji w światowym jeździectwie świadczy otrzymane od Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej w roku 2012 wyróżnienie „Rolex One to Watch”.  Razem z Alesem do Lublina przyjeżdża jego austriacki kolega Gerfried Puck, którego polscy kibice mogą pamiętać ze zwycięstwa w zaliczanym do Longines Rankings konkursie Speed and Music podczas zeszłorocznej CAVALIADY w Warszawie.

Czwartek – wstęp wolny

CAVALIADA promuje jeździectwo od jak najlepszej strony. Zainteresowanie mediów, wypełnione trybuny podczas zawodów są sygnałem dla innych, że jednak w jest w nim coś ciekawego, co warto zobaczyć samemu.

– Dlatego w pierwszy dzień CAVALIADY Lublin wstęp dla każdego, kto przyjdzie na tereny Targów Lublin, będzie bezpłatny – mówi Dominik Nowacki, dyrektor projektu.

W Lublinie program zbliżony jest do tego z poznańskiej CAVALIADY: piątkowe emocje zawodników i kibiców będą koncentrować się głównie na Potędze Skoku, ale warto też przyjść popołudniu, aby obejrzeć interesujący konkurs dwufazowy. W sobotę o 14.00 odbędzie się konkurs z rozgrywką zaliczany do rankingu FEI. Po nim dowiemy się kto będzie mógł wystartować w Grand Prix (niedziela godzina 14.00). W sobotni wieczór sportowe wrażenia uzupełnią muzyczne rytmy podczas Speed and Music. Oprócz tego, w piątek i sobotę obejrzymy parokonne zaprzęgi w II kwalifikacji Volkswagen HPPP, a w sobotę i niedzielę dzieci na kucach rywalizujące w konkursach CAVALIADA Future.

Rankingi CAVALIADA Tour

CAVALIADA Poznań była pierwszym etapem CAVALIADA Tour 2013/2014, w którym wyłonieni zostali liderzy rankingów: CSI Seniorzy, CSIJ-A, Volkswagen Halowy Puchar Polski w Powożeniu oraz CAVALIADA Future.

W kategorii Seniorów prowadzi Hassmann Felix, który swoimi dwoma zwycięstwami wypracował dużą przewagę nad rywalami. Pierwszy Polak, Jarosław Skrzyczyński jest dopiero na 13. miejscu. Mamy jednak nadzieję, że w Lublinie nasi jeźdźcy odpracują straty.

W kategorii juniorów CSIJ-A, na pierwszym miejscu uplasował się Andrzej Opłatek, a tuż za nim jest Adam Grzegorzewski, który ma tylko 1,5 punktu mniej od lidera. Na trzeciej pozycji, po poznańskich zawodach, znalazła się amazonka Joanna Marciniak.

W Volkswagen Halowym Pucharze Polski w Powożeniu prowadzi Bartłomiej Kwiatek, a na drugim miejscu jest ubiegłoroczny zwycięzca cyklu – Waldemar Kaczmarek – jego starta do lidera to zaledwie 3 punkty.

W ramach cyklu CAVALIADA Future dzieci po raz pierwszy rywalizować będą także w Lublinie. Tutaj zdecydowanie prowadzi Sophie von Werner, która w Poznaniu wygrała wszystkie konkursy. Drugie i trzecie miejsce zajmują kolejno Aleksandra Bolko i Wiktoria Głowacka.

Zabawa z koniem

W pawilonie A na dzieci czekać będą gry i atrakcje, które przybliżą maluchom niezwykły świat koni. Będzie również parkur pokazowy. Od rana do późnego popołudnia w „Czytelni CAVALIADY” maluchy będą mogły posłuchać barwnych opowieści. Głównymi bohaterami książkowych przygód będą również czterokopytnie przyjaciele.

Z krainy wyobraźni i opowiadań dzieci przeniosą się w świat prawdziwych koni, ponieważ tuż obok, na ringu pokazowym będą królować te piękne zwierzęta. Pokazy zostaną przygotowane między innymi przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli.

W tym samym pawilonie, odbędzie się również Kiermasz Sprzętu i Artykułów Jeździeckich. To miejsce przeznaczone dla zapalonych koniarzy i będą oni mogli się zaopatrzyć od A do Zet we wszystko co jest potrzebne do uprawiania jeździectwa. Wśród ofert będą także drobne pamiątki i gadżety,  które są szczególnie lubiane przez dzieci. Specjalnie dla osób zainteresowanych wyłącznie targami oraz strefą zabaw dla dzieci przygotowano osobne bilety.

Wielkie Show

8 marca, w Dzień Kobiet pokaz prosto z Paryża zaprezentuje grupa akrobatów HorseMan Team! Zjawiskowi, porywający, szałowi HorseMan Team po raz pierwszy swoje fenomenalne umiejętności pokażą w Lublinie. Członkowie francuskiej grupy pokonują każdą przeszkodę, a ich widowisko porywa publiczność, a szczególnie jej żeńską część. Nie inaczej będzie tym razem. Show na pewno będzie gorące i seksi. Potwierdzą to na pewno widzowie warszawskiej CAVALIADY, którzy oklaskiwali występ HorseMan Team w 2010 roku i do dzisiaj pamiętają ich wyczyny.

Lublin w mediach, a tydzień później w Warszawie

Aż trzy konkursy z Lublina będą retransmitowane w TVP Sport –  Volkswagen Halowy Puchar Polski, Potęga Skoku oraz Grand Prix. Będzie to okazja do ponownego przeżycia wielkich emocji sportowych. Dla osób, które będą chciały na żywo przeżyć jeszcze raz dreszcz rywalizacji, organizatorzy zapraszają do Warszawy, na finały CAVALIADY Tour, które odbędą się  od 13 do 16 marca.

 

Materiały nadesłane przez Biuro Prasowe organizatora.
 

 

 

 

Komenatrze zostały zablokowane