fbpx
Baron cygański, fot. Mieczysław Sachadyn

Krok za krokiem…

28 sierpnia 2020
1 394 Wyświetleń

Kochana Publiczności, wielkie powroty czasem zaczynają się od małych kroków. My pierwszy wykonaliśmy 16 sierpnia, wystawiając naszego „Kota w butach” w reżyserii Jerzego Turowicza na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Liczba widzów (nie tylko tych najmłodszych) oraz ich żywiołowe reakcje i komentarze były dla nas dowodem na to, jak bardzo wyczekiwane było spotkanie ze Sztuką na żywo, jak bardzo kontakt z nią jest potrzebny zarówno publiczności, jak i nam artystom! Zanim jednak zaprosimy Państwa do naszego Teatru – sezon zainaugurujemy 10 października musicalem „Hallo Szpicbródka”, naszą ostatnią premierą – po raz drugi wystąpimy w plenerze. 20 września na Pl. Litewskim zagramy koncert „The Best Of”, w ramach „Weekendu teatralnego” organizowanego przez Centrum Kultury. To wydarzenie, które wpisuje się w projekt „Przestrzenie Sztuki” – wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca oraz Instytutu Teatralnego. 

 „The Best Of Muzyczny” – koncert na Pl. Litewskim:

Teatr Muzyczny w Lublinie ma ponad 70-letnią tradycję. Podczas koncertu na Placu Litewskim zaprezentujemy utwory ze spektakli, które zbudowały naszą markę i od kilkunastu lat mają swoją wierną publiczność: „Barona cygańskiego”, „Księżniczki czardasza” i „Skrzypka na dachu”. Pokażemy także, że nie spoczywamy na laurach – ciągle chcemy zaskakiwać naszych widzów i odpowiadać na ich potrzeby. Dowodem tego są przedstawienia z dwóch ostatnich sezonów: operetka „Kraina uśmiechu”, musical „Hallo Szpicbródka” i widowisko muzyczne „Od Opola do San Remo”. Publiczność będzie miała również wyjątkową okazję obejrzenia przedpremierowo fragmentów spektakli, na które zaprosimy w nowym sezonie: „Piosenka jest dobra na wszystko” z utworami z Kabaretu Starszych Panów i „Historia tańca”, w którym zaprezentujemy taniec z różnych okresów i kręgów kulturowych. 

Wieczór na Placu Litewskim będzie dowodem na to, że Teatr Muzyczny w Lublinie jest jedyną tego typu instytucją w regionie, prezentującą cały przekrój sztuk scenicznych: od klasycznej operetki przez musical czerpiący z filmu aż po rozrywkę na wysokim poziomie. Pokażemy też, jak ogromny potencjał tkwi w tancerzach naszego baletu, którzy po latach przerwy otrzymują już drugi (po „Czajkowskim”) autonomiczny spektakl. 

Wystąpią soliści, tancerze oraz muzycy Teatru Muzycznego w Lublinie pod kierownictwem Przemysława Fiugajskiego. Koncert poprowadzi Kamila Lendzion – Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie.

Będą to utwory ze spektakli, za które pokochała nas publiczność, a także premiery, nad którymi miałam przyjemność i zaszczyt czuwać jako Dyrektor i które już zdobyły uznanie fachowców i krytyków, czego dowodem są nominacje do Teatralnych Nagród Muzycznych oraz stała, bardzo wysoka frekwencja! Przedstawimy również projekty kameralne – chcąc stale i niezmiennie zaskakiwać naszych widzów zarówno poziomem, jak i różnorodnością repertuaru, mimo tak trudnego dla instytucji kultury czasu, jakim jest pandemia, my nie zwalniamy!

Odpowiedzialność, jaka spoczywa na moich barkach jako dyrektora Teatru jest ogromna. Do mnie bowiem należy zadanie, by znaleźć złoty środek i wyważyć oczekiwania publiczności spragnionej przedstawień i artystów, którzy już bardzo tęsknią za pracą, z zapewnieniem bezpieczeństwa – dlatego wracamy stopniowo. Jednocześnie bardzo mi zależy na tym, aby kontakt ze Sztuką kojarzył się publiczności wyłącznie z przyjemnością i nie wywoływał żadnych obaw.  

Zapraszamy Państwa zatem do Teatru Muzycznego w Lublinie w nowej odsłonie, w nowych realiach, z nowymi projektami!

Zakochaj się w Muzycznym!

Kamila Lendzion
Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie


Foto: Mieczysław Sachadyn, Dorota Dee Bielak

Zostaw komentarz