fbpx

#Link do kultury nową formą wsparcia dla lubelskich twórców

24 listopada 2020
426 Wyświetleń

#Link do kultury to nowa propozycja wsparcia dla ludzi kultury oferowana przez Miasto Lublin. Od dziś (23 listopada) do 30 listopada przyjmowane są zgłoszenia do konkursu, w ramach którego można starać się o środki na realizację działań z zakresu kultury, skierowanych do mieszkańców Lublina.

Ograniczenia spowodowane epidemią Covid-19 uniemożliwiają twórcom kultury i sztuki swobodną działalność, a mieszkańcom Lublina odbierają możliwość uczestniczenia i korzystania z dóbr kultury. Stąd idea uruchomienia programu pomocowego dla osób związanych z kulturą realizowanego w formie konkursu. #Link do kultury kierujemy do twórców, którzy wykorzystując Internet chcą przedstawić swoje działania mieszkańcom naszego miasta. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie. Czekamy na Wasze pomysły – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem konkursu jest zapewnienie mieszkańcom Lublina dostępu do oferty kulturalnej w okresie obowiązywania stanu epidemii i zawieszenia możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. W konkursie mogą wziąć udział artyści, twórcy i animatorzy kultury, którzy przedstawią propozycję działań z zakresu kultury i sztuki, realizowanych za pośrednictwem i przy pomocy narzędzi internetowych. Działania z zakresu twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i/lub wiedzy o kulturze, edukacji kulturalnej i artystycznej obejmować mogą między innymi organizację warsztatów, wykładów, spotkań autorskich, webinariów, audycji, prezentację koncertów, spektakli, wystaw, autorskich filmów, publikację tekstów literackich i innych form aktywności w sieci, zarówno w poprzez transmisję na żywo, jak i prezentację zarejestrowanego materiału.

Działania przedstawione w ofercie konkursowej mają być zrealizowane w terminie od 7 do 21 grudnia 2020 r. Łączna wysokość środków finansowych przeznaczonych na wynagrodzenia z tytułu realizowanych działań w konkursie wynosi 50 tys. zł, a maksymalna wysokość wynagrodzenia za realizację zgłoszonego pomysłu to 3 tys. zł (kwota wynagrodzenia brutto).

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pisząc na adres mailowy: wydarzenia.kultura@lublin.eu lub dzwoniąc na numer: 81 466 37 17 w dni robocze, w godzinach 7.30-15.30, od 24 do 30 listopada.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy wysyłać korzystając z formularza zgłoszeniowego na adres mailowy wydarzenia.kultura@lublin.eu w terminie do 30 listopada 2020 r. do godziny 24.00. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz klauzulę RODO można pobrać ze strony: www.kultura.lublin.eu

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz