fbpx

Lubelskie Dni Autyzmu

28 marca 2017
Komentarze wyłączone
962 Wyświetleń

autyzm2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają zachęcić do zwrócenia uwagi na takie zagadnienia jak: wczesne rozpoznawanie i diagnozowanie autyzmu, ale także na izolację czy nawet dyskryminację, jakich doświadczają osoby dotknięte autyzmem i ich rodziny. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski. W tym dniu na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, zgodnie z hasłem „Zaświeć się na niebiesko” – reprezentacyjne budynki i budowle podświetlane są na  niebiesko.

W wydarzeniu tym od kilku lat uczestniczy również nasze Miasto. Podobnie jak w roku ubiegłym podczas tegorocznej inauguracji obchodów Lubelskich Dni Autyzmu 2 kwietnia 2017 r.,o godz. 20.00 na kolor niebieski podświetlony zostanie budynek Centrum Spotkania Kultur, a w godzinach: 20.00-20.45 na Placu Teatralnym odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców Lublina.

Wydarzenie to będzie miało charakter akcji informacyjno-edukacyjnej, której celem  jest przybliżenie mieszkańcom Lublina problematyki autyzmu oraz kształtowanie postaw zrozumienia i tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu.

Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie Samorządu Miasta Lublin:

www.lublin.eu/mieszkancy/zdrowie/akcje-prozdrowotne

Komenatrze zostały zablokowane