fbpx

Wiosenny festiwal najlepszych restauracji: Lublin Restaurant Week

3 kwietnia 2017
Komentarze wyłączone
1 194 Wyświetleń

LublinRestaurantWeek2017_MASTER-tloPo raz trzeci Lublin bierze udział w festiwalu najlepszych restauracji, Lublin Restaurant Week. Wiosenna edycja festiwalu dedykowana jest doznaniom i emocjom towarzyszącym wspólnemu spędzaniu czasu przy stole. 26 restauracji w Lublinie zaprasza Gości na trzydaniowe, wyjątkowe doświadczenia restauracyjne w festiwalowej cenie 39 zł. To wszystko już w ostatnim tygodniu kwietnia! Nieco zapomniana kultura bywania i jadania poza domem znowu powraca do łaski. A dzieje się to za sprawą licznie powstających, również w Lublinie, restauracji na wysokim poziomie, dbających o podniebienia, jak i dobre samopoczucie swoich gości. – W ostatnich latach Polacy pokochali restauracje. Popularność jedzenia poza domem wciąż rośnie. Coraz częściej wychodzimy wspólnie coś przekąsić, coraz wyżej cenimy dobry produkt, coraz więcej potrafimy wydać na dania z karty – mówi Paweł Światczyński, pomysłodawca Festiwalu Restaurant Week. Przyciąga nas jakość i kreatywność kuchni, wystrój oraz atmosfera. Lubimy spędzać czas przy wspólnym stole. Wizyta w restauracji to już nie tylko posiłek, to emocjonalne doświadczenie, które rozbudza nasze zmysły. Szefowie kuchni i restauratorzy świadomie te emocje projektują, a goście coraz bardziej potrafią to docenić – dodaje Światczyński.

Nadchodząca, wiosenna edycja Festiwalu jest dedykowana restauracyjnym emocjom. Według badań żółte produkty uwalniają znaczne ilości hormonów szczęścia, ponieważ jasne kolory kojarzymy z radością. Czerwień na talerzach – utożsamiana z pikanterią – budzi żywioły. Dania wywołują w nas skojarzenia – leniwe pierogi mają smak dzieciństwa, pizza przywołuje skojarzenie włoskich wakacji. Jemy w nagrodę. Podjadamy w stresie. To naturalny element naszej codzienności. Lublin Restaurant Week to festiwal, który łączy ludzi przy stole i przypomina o przyjemności płynącej ze wspólnego posiłku.  Aby wywołać odpowiednie emocje na talerzach i podarować Gościom zmysłowe doświadczenie, Szefowie Kuchni   przygotują specjalne, trzydaniowe menu degustacyjne: przystawkę, danie główne i deser – w festiwalowej cenie 39 zł. W lubelskiej edycji Restaurant Week wezmą udział: 16 stołów, 2PIER, Acerna, Alan Hugs, Atrium, Aventino, Beletage Grand Hotel, Chapter ONE, Czarcia Łapa, EGO Hotel Alter, G20 Resto Bar, Grodzka 15, Heban, Hotel Agit, Hotel Europa, Hotel Luxor, In Between, Insomnia, Locomotiva, Od Kuchni, The Olive Hotel Ilan, Perła Arena, Perłowa, Sarzyński, Thai Story, Trybunalska City Pub.

Szczegóły i rezerwacje dostępne będą na stronie internetowej Festiwalu: www.restaurantweek.pl.

LAJF ma przyjemność patronować wydarzeniu, dlatego na naszym profilu Czytelnicy będą na bieżąco informowani o aktualnościach związanych z festiwalem. Ponadto wkrótce ruszymy z konkursem, w którym do wygrania będą dwuosobowe zaproszenia na festiwal.

 

 

 

 

 

Komenatrze zostały zablokowane