fbpx

Lubelskie Dni Muzykoterapii

30 czerwca 2021
453 Wyświetleń

Lubelskie Dni Muzykoterapii to już cykliczne, coroczne wydarzenie promujące muzykoterapię pośród społeczeństwa oraz specjalistów różnych dziedzin. W 2021 roku odbywa się w dniach 3-4 lipca. Otwierać je będzie pokaz Muzykoterapii Społecznościowej, który odbędzie się w sobotę 3 lipca na Placu Litewskim w Lublinie, z udziałem Mobilnego Centrum Muzyki i towarzyszących mu muzykoterapeutów. Każdy przechodzień będzie mógł włączyć się do wspólnego muzykowania, posłuchać czym jest muzykoterapia i na czym polegają różne jej formy, wziąć udział w działaniach z zakresu muzykoterapii neurologicznej.

Muzykując wspólnie, chcemy budować poczucie otwartości wobec innych, często odmiennych członków społecznego zespołu. Chcemy tworzyć zgrane społeczności, w których każdy, niezależnie od swojego doświadczenia muzycznego i życiowego, może poczuć, że jest na swoim miejscu, wśród swoich ludzi. Gra zespołowa jest sposobem na budowanie szczególnie dziś potrzebnego szacunku i akceptacji dla różnorodności. Daje możliwość budowania solidarnego społeczeństwa – odpowiedzialnego za siebie nawzajem i środowisko, które wspólnie tworzy.

Dominika Dopierała

  • 3 lipca 2021, godz. 17.00-18.30 | Plac Litewski: Mobilna Scena Muzyczna – pokaz Muzykoterapii Społecznościowej
  • 4 lipca 2021, godz. 10.00-11.00 | „Boisko pod Krzyżem”, os. Kalinowszczyzna: Mobilna Scena Muzyczna – Koncert Interaktywny
  • 4 lipca, godz. 14.00 | Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – patio: Spotkanie z pionierami muzykoterapii w Polsce: dr Elżbietą Galińską oraz dr. Maciejem Kieryłem, które poprowadzi uznany lubelski dziennikarz radiowy i telewizyjny – Józef Szopiński. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się u źródeł jak wyglądały początki muzykoterapii w Polsce, jak postępował jej rozwój, w jakim punkcie jesteśmy i dokąd zmierzamy.

(ann)

foto Warsztaty Kultury

Zostaw komentarz