fbpx

Lubelsko-Lwowski Festiwal Mody i Sztuki "LL Fashion Art"

30 maja 2016
Komentarze wyłączone
1 290 Wyświetleń

_MG_1994Już 4 czerwca w Chatce Żaka odbędzie się Lubelsko-Lwowski  Festiwal Mody i Sztuki “LL Fashion Art” organizowany przez Stowarzyszenie “Wspólne Korzenie”, Agencję Promocji i Reklamy Art Models oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS. Wydarzenie ma na celu jest wymianę doświadczeń artystów i dzieł ze środowisk naukowych, artystycznych, kulturalnych Lublina i Lwowa: Lwowska Akademia Sztuk Pięknych, UMCS w Lublinie oraz prezentację twórczości projektantów i firm odzieżowych z terenu województwa lubelskiego. W programie Festiwalu wezmą udział  profesjonaliści, ale i nieprofesjonalni twórcy, jak również wykonawcy wywodzący się ze środowisk akademickich i szkolnych działających w różnych dziedzinach sztuki – sztuki plastyczne, projektowanie odzieży, modeling, fotografia, taniec, muzyka. Celem jest także zaprezentowanie ich twórczości środowiskom Lublina i Lwowa w postaci widowiska estradowego oraz wystaw sztuki pracowników i studentów z  UMCS w Lublinie i wystaw z Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Organizatorzy pragną podkreślić wielokulturowość Lwowa i Lublina, a także przyczynić się do poszerzenia dialogu kulturowego przez kulturę i sztukę. Tematem głównym jest moda więc w programie zaplanowane są kolekcje autorskie studentów i absolwentów Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych ze Lwowa oraz kolekcje autorskie studentów i absolwentów polskich szkół i uczelni artystycznych (autorzy kolekcji są w jakiś sposób związani z Lublinem).

Kolejnym tematem przewodnim jest sztuka. Oprócz wystaw malarstwa, grafiki i fotografii w programie zaprezentujemy twórczość uznanych i młodych artystów z Lublina i Lwowa reprezentujących różne dziedziny sztuki wymienionych wcześniej:

  • studenci i absolwenci UMCS w Lublinie;
  • tancerze lubelskich i lwowskich szkół tańca reprezentujący różne rodzaje tańca estradowego m.in. taniec towarzyski, nowoczesny współczesny, orientalny;
  • muzycy i wokaliści reprezentujący lubelskie i lwowskie środowiska artystyczne akompaniujący na żywo prezentacjom kolekcji, tancerzom i wokalistom.

Pierwsza edycja Gali Mody i Sztuki odbyła się 21.05.2011 w Pałacu Nauki we Lwowie oraz 17.06.2011 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.  W programie Gali autorskie kolekcje mody zaprezentowały projektantki ze Lwowa: Uliana Nedoshytko, Khrystyna Kutsij, Ulyana Krekhovets, Olha DeNoha, Malva Chernyshowa oraz lubelskie projektantki mody: Magdalena Borys, Maria Dojutrek, Aneta Tokarz oraz Agnieszka Tokarz – Iwanek. Zaprezentowały się także zespoły i artyści estradowi: Szkoła Tańca „Djamila”, Klub Tańca Towarzyskiego „Zamek”, Teatr Tańca „S”, Grupa Baletowa „Fatum”, Katrin Kargbo z Ukrainy, Diana Świder i Łukasz Mielko (absolwenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS w Lublinie), Agnieszka Polak, Jerzy Michalczuk oraz Dariusz Tokarzewski (grupa VOX) Gwiazdą Gali była światowej sławy projektantka mody, absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych, Oksana Mukha, która zaprezentowała w obu miastach autorską kolekcję sukien ślubnych i wieczorowych.

LAJF ma przyjemność patronować wydarzeniu.

Komenatrze zostały zablokowane