fbpx

„Wiosenne porządki w stylu Feng Shui”

17 lipca 2023
496 Wyświetleń

Porządek na nowy początek…

Wiosna to idealny czas, aby zadbać o swój dom. Wraz ze zmianą pory roku zmienia się również energia wewnątrz i na zewnątrz naszych przestrzeni.

Wiosna przynosi nowe życie, nowy oddech i nowy wzrost. To idealny czas na gruntowne sprzątanie, aby świeżość tego sezonu przeniknęła do Twojego domu. Porządkowanie jest zawsze dobrym pomysłem i niezbędnym elementem wspaniałego feng shui.

Filozofia feng shui uczy, że im więcej zainwestujesz w porządek, organizację i czystość, tym bardziej twoja przestrzeń będzie wspierać Twoje życie, twoje zdrowie i twoje marzenia. Na tym właśnie polegają wiosenne porządki: usuwasz bałagan, dodajesz świeżego koloru, roślin, światła i zapachu … w nagrodę otrzymujesz środowisko, które poprawia i ulepsza całe Twoje życie.

Jako konsultant feng shui zachęcam swoich klientów do wiosennych porządków w domu oraz do wykonania oczyszczania przestrzeni. (Oczyszczanie przestrzeni pozwala na wprowadzanie nowej, pozytywnej i świeżej energii( chi) w przestrzeń, a tym samym w nasze życie.)

Dlaczego?

Cóż, czy wiesz, że kiedy coś dzieje się w twoim otoczeniu, pozostawiane są ślady energetyczne, które mogą być pozytywne lub negatywne. Nasze środowisko jest jak gąbka, wchłania nasze myśli i emocje i odciska je na wszystkim wokół nas, na przykład na naszych meblach, rzeczach, ścianach. To z kolei wpływa na to, jak się czujemy.

Pomyśl o przeszłości i zadaj sobie pytanie, czy kiedykolwiek wszedłeś do domu, biura, ogrodu lub innego miejsca i poczułeś się w nim źle lub ciężko?

Pomyśl teraz o przestrzeni, którą miałeś okazję odwiedzić i która wzbudziła w Tobie uczucie radości i pozytywnej energii.

Każda przestrzeń, do której wchodzimy, ma swoją energię, którą intuicyjnie odbieramy. Wielu z nas na pewno nie raz doświadczyło tego w życiu.

Jedną z najbardziej fundamentalnych zasad feng shui jest to, że dobra energia nie może gromadzić się w zagraconej przestrzeni. Jeśli spróbujemy wykonać feng shui w domu, który jest brudny lub zajęty zbyt wieloma przedmiotami, nasze działania nie przyniosą rezultatów. Chodzi o to, aby usunąć przeszkadzające rzeczy i stworzyć przestrzeń, umożliwiającą wejście dobrej energii.

Pozbądź się bałaganu

Bałagan to jedna z kluczowych rzeczy, z którymi warto sobie poradzić wiosną. Nie sugeruję, aby od razu posprzątać każdy pokój i każdą szafę (chociaż jest to naprawdę uwalniające). Radzę natomiast, aby przejść przez swój dom od drzwi wejściowych przez każdy pokój i przyjrzeć się miejscom, gdzie gromadzi się bałagan. (Nic tak nie zakłóca feng shui domu jak przypadkowo porozrzucane przedmioty.)

Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz lub nie używasz, oddaj do naprawy te, które tego wymagają. Odłóż rzeczy na właściwe miejsca. Rozejrzyj się i zastanów, czy jesteś w stanie znaleźć to, czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz, czy możesz łatwo i wygodnie przejść przez wszystkie pokoje w swoim domu?

Oto kilka sposobów na wiosenne porządki w stylu Feng Shui:

  • Umyj okna

Twoje okna są oczami Twojego domu. Powinny być czyste i jasne. Okna są ważną częścią feng shui. Brudne szyby prowadzą do rozmytego postrzegania świata. Okna to także sposób na wypuszczenie zastałej energii i wpuszczenie świeżej. Wyczyść rolety, upierz firany i zasłony, umyj ramy i parapety.

  • Otwórz okna i wpuść świeże powietrze

Świeże powietrze działa cuda na zmysły. Budzi ciało, umysł i ducha, usuwa zastój energii, a także (dosłownie) wydmuchuje pajęczyny. Wystarczy 30 minut każdego dnia, a nastąpi zauważalna zmiana energii w swoim domu.

  • Oczyść drzwi wejściowe

W feng shui wejście do domu jest znane jako usta chi. Utrzymuj wejście w czystości i porządku. Jeśli bezpośrednio naprzeciw drzwi znajduje się ściana, nie powinna być pusta, ponieważ oznacza to pustą przyszłość. Spraw, by ściana była zachęcająca, wieszając pozytywny i przyjemny obraz lub tapetę.

  • Użyj koloru

Kolor jest ważnym aspektem feng shui. Różne kolory mogą wprowadzać różne energie i emocje. Użyj koloru, aby stworzyć nastrój i atmosferę, która promuje równowagę i pozytywne nastawienie. Na przykład niebieski promuje spokój i relaks, podczas gdy czerwony – energię i podekscytowanie.

  • Wprowadź świeże rośliny

Rośliny naturalnie wnoszą dużo energii życiowej do przestrzeni, posiadanie ich w domu pomaga wzmocnić pozytywne feng shui. Poza tym rośliny oczyszczają powietrze – poprzez fotosyntezę przekształcają wydychany przez nas dwutlenek węgla w świeży tlen, a także mogą pomagają usunąć toksyny z powietrza, którym oddychamy.

  • Użyj kryształów

Kryształy mogą być używane w feng shui do wprowadzenia pozytywnego przepływu energii i równowagi. Użyj kryształów, takich jak ametyst, kwarc różowy lub cytryn, aby wprowadzić równowagę i harmonię do swojej przestrzeni życiowej.

Podsumowując, twój dom jest twoim sanktuarium.

Im więcej wysiłku włożysz w utrzymanie domu w czystości i świeżości, tym lepiej Ty i Twoja rodzina będziecie się czuć i rozwijać.

Jeśli jesteś zainteresowany konsultacją feng shui, skontaktuj się ze mną.

tekst Marta Sołtan, foto archiwum autorki

Intagram: @dostrojonydom

www.dostrojonydom.pl

Zostaw komentarz