6 września po raz czwarty odbędzie się największy charytatywny bieg biznesowy Lublin Business Run, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Jednak już teraz każdy, kto chciałby wesprzeć inicjatywę, może to zrobić dołączając do akcji „Pomagam Bardziej”, w ramach której zbierane są fundusze na rzecz osób po amputacjach.
Zakończyliśmy zapisy do tegorocznej edycji. W sumie zgłosiło się 19200 biegaczy zarówno z naszego kraju, jak również innych państw, m.in.: Holandii, Słowacji, Indii i USA. Ten bieg będzie wyjątkowy pod wieloma względami, ale nasz cel pozostaje niezmiennie ten sam – ponownie zjednoczymy się w słusznej sprawie, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu i zmienić ich życie na lepsze. – podkreśla Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.
Wszystkie osoby, które z różnych powodów nie mogły zapisać się na bieg,
a chciałyby dodatkowo wesprzeć beneficjentów, mogą to zrobić w ramach akcji „Pomagam Bardziej”. W tym celu na stronie internetowej https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams wystarczy wybrać drużynę i za jej pośrednictwem wpłacić środki, które zostaną przekazane na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne oraz psychologiczne osób po amputacjach. Na drużyny, które zgromadzą na swoim koncie największe kwoty, czekają Żółte Koszulki Lidera, które w tym roku specjalnie na potrzeby biegu zaprojektowała łódzka firma Pan Tu Nie Stał.
Podobnie jak w poprzednich latach, wsparcie w ramach Poland Business Run trafi do osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Znamy już pierwszych tegorocznych beneficjentów. Jednym z nich jest Waldemar Konieczny, 30-latek z Wielkopolski, któremu na skutek niewydolności żylnej kończyn dolnych amputowano obie nogi. Zakup drugiej protezy nogi oraz rehabilitacja pomogą mu odzyskać samodzielność, a także spełnić jego marzenie o bieganiu. Drugim podopiecznym Fundacji Poland Business Run, dla którego wystartuje tegoroczna sztafeta jest Kacper Hała – aktywny 20-latek, który stracił nogę na wysokości uda w wyniku wypadku rolniczego. Mimo tego nie poddał się i odnalazł się w sporcie, który jest jego największą pasją. Obecnie jest w kadrze Polski AMP Futbolu, gdzie trenuje piłkę nożną dla osób po amputacji. Dodatkowo należy do lokalnej drużyny Amp Futbolu – Warta Poznań. Dzięki protezie nogi będzie mógł spróbować swoich sił w innych dyscyplinach sportowych, a także zrealizować swoje marzenie, jakim jest założenie własnej firmy.
Lubelski bieg jest częścią ogólnopolskiej akcji Poland Business Run, największej charytatywnej sztafety, która co roku odbywa się w największych miastach Polski i angażuje tysiące osób – biegaczy, wolontariuszy i ambasadorów. W poprzedniej edycji w 10 miastach wzięła udział rekordowa ilość 27 383 osób. W sumie zebrano niemal 2 mln 314 tys. złotych, które zostały przeznaczone m.in. na zakup protez oraz sfinansowanie rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Z uwagi na panujące warunki i w trosce o bezpieczeństwo uczestników tegoroczna edycja biegu odbędzie się w nowej formule, tzn., że wymagany dystans, czyli 4 km uczestnicy mogą pokonać w wybranej przez siebie lokalizacji w dowolnym miejscu w Polsce lub na świecie.
Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne są na stronie internetowej: https://polandbusinessrun.pl/
Materiały ROmedia
Poprzedni artykuł z tej kategorii: Kampus KUL nosi imię ks.Antoniego Słomkowskiego