fbpx

Luksusowy IS 250

20 grudnia 2013
Komentarze wyłączone
1 069 Wyświetleń

leksus_17NOWY LEXUS IS 250, groźny konkurent w D klasie, może faktycznie zadowolić użytkownika. Dynamiczny i wyrafinowany, zarówno jeśli chodzi o właściwości jezdne, jakość wykonania, jak i design. Charakterystyczna atrapa przypominająca smukłość kobiecej talii i lampy do jazdy dziennej w kształcie leżącej litery L nikomu na ulicy nie pozwalają przejść w sposób obojętny.

Po zajęciu miejsca w kabinie ma się uczucie, jakby właśnie włożyło się uszyty na miarę, dobrze skrojony garnitur. Przednie fotele bardzo ładnie trzymają, czuliśmy się w nich jak w stworzonych specjalnie dla nas, z kolei środkowa gródź dzieląca samochód na dwie części daje wrażenie, jakbyśmy siedzieli w odrębnym pomieszczeniu. Umieszczony pośrodku wyświetlacz sterowany poprzez Manipulator Remote Touch daje przyzwoity komfort poruszania się po czytelnym interfejsie.

Model IS 250, którym dane było nam jeździć, wyposażony jest w silnik benzynowy 2,5 l, sześciocylindrowy w układzie V, generujący moc na poziomie 208 KM. Wydawać by się mogło, że nie jest to wiele, ale musimy powiedzieć, że mile zaskakiwał. W czasie jazdy na jednym z pasów startowych lotniska w Białej Podlaskiej (dzięki uprzejmości zarządcom lotniska) udało nam się dość wnikliwie przetestować właściwości jezdne tego auta, co zapewniło zapierające dech w piersiach wrażenia. Deklarowane przez producenta przyśpieszenie 8,2 s do 100 km/h udało nam się nieznacznie poprawić.

Automatyczna 6-stopniowa skrzynia biegów bardzo efektownie pozwala zebrać się lexusowi do lotu po przekroczeniu 4000 obr./min. Dźwięk, jaki usłyszymy po wykręceniu silnika powyżej tych obrotów, jest doprawy finezyjny. Przy czym należy dodać, jak zresztą zapewnia sam producent, że jest to najcichsze auto w swojej klasie.

Podobnie jest zresztą z odczuciami muzycznymi towarzyszącymi nam w czasie podróży. IS 250 wyposażony został w zestaw audio firmy Mark Levinson, zaopatrzony w 15 głośników. Przy właściwym wykorzystaniu możliwości oferowanych przez producenta sprzętu audio podczas jazdy możemy poczuć się jak we wnętrzu sali koncertowej.

Lexus IS 250 to prestiż i luksus w najlepszym wydaniu.

Komenatrze zostały zablokowane