fbpx

„Lwów z bliska i z lotu ptaka”

10 grudnia 2021
667 Wyświetleń

16 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 w Pałacu Lubomirskich w Lublinie, siedzibie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie, odbędzie się spotkanie wokół książki „Lwów z bliska i z lotu ptaka”. Gośćmi będą autorzy publikacji „Lwów z bliska i z lotu ptaka” (2021) pod redakcją prof. Jana Buraczyńskiego. Ilustracje do książki pochodzą ze zbiorów Marka Gromaszka.

Architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna (Wirtuwiusz). Ten właśnie kanon odbija się w krajobrazie architektonicznym Lwowa. Różne zawirowania historyczne, których doświadczył miasto, nie zatarły piękna i trwałości znakomitych budowli, którymi do dzisiaj zachwyca. Z historycznych względów zapomnieniu ulegają nazwiska twórców autonomicznego Lwowa. Dlatego intencją autorów jest utrwalenie wybitnych architektów, którzy odcisnęli trwały ślad w budownictwie miasta.

Spotkanie poprowadzi dr Marcin Gapski – Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Lublinie. Współorganizatorem i wydawcą publikacji jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Więcej: https://www.mnwl.pl/Aktualnosci/Spotkanie_wokol_ksiazki_Lwow_z_bliska_i_z_lotu_ptaka_-2-1262-20.html

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/4602768196465434?ref=newsfeed

opr. (ann)

Zostaw komentarz