fbpx

Maraton

29 maja 2014
Komentarze wyłączone
757 Wyświetleń

13II Maraton Lubelski już za nami. 11 maja 2014 roku z dystansem 42 km 195 m zmierzyło się 624 biegaczy z różnych stron Polski i świata. Zwycięzcą został Rafał Czarnecki z Bliżyna z czasem 2:40:58. Z kolei Katarzyna Pruszczak z czasem 2:46:53, równocześnie szefując wolontariatowi maratonu, „przy okazji” pobiegła najszybciej wśród kobiet.

Lubelskim centrum święta biegania został w tym roku plac Litewski, który był punktem startowym i końcowym eventu. Wymagająca trasa maratonu biegła od Śródmieścia poprzez Kalinowszczyznę, Tatary i Czuby. Ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu biegacze uznali lubelski maraton za jeden z trudniejszych w Polsce, choć zapewne kolejne kilometry dały uczestnikom unikalną okazję podziwiania dawnego i współczesnego Lublina. Lubelski wyścig to również imprezy towarzyszące: bieg przedszkolaków, bieg rodzinny oraz zabawy sportowe w Miasteczku Małego Maratończyka.

II Maraton Lubelski był poprzedzony cyklem imprez „Cztery dychy do maratonu”, które rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Jedna z nich miała miejsce w mroźną lutową noc tego roku, a ostatnia była wspólnym bieganiem wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Za ideą maratonu w Lublinie stoją pasjonaci biegania i promocji zdrowego trybu życia ze Stowarzyszenia Maraton Lubelski i Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie. Niewątpliwie udało się rozbiegać Lublin nie tylko podczas imprez związanych z maratonem. Młodsi i starsi biegacze, niezależnie od pory dnia i roku, stali się stałym elementem krajobrazu miasta.

Tekst i foto Katarzyna Zadróżna

1 2 5 8 10 11

Komenatrze zostały zablokowane