fbpx

Mariaż Pirelli i BMW

11 stycznia 2018
1 562 Wyświetleń

Opony najnowszej generacji opracowane specjalnie dla BMW M5 wyprodukował włoski gigant opon – Pirelli. Charakteryzują się wysokim poziomem przyczepności, zapewniając bardzo dobre zachowanie samochodu na mokrej nawierzchni. Nowy model opon powstał w ścisłej kooperacji działów badań i rozwoju firm Pirelli i BMW. Punktem wyjścia dla inżynierów pracujących nad projektem była przedstawiona zeszłej wiosny najwyższej klasy opona P Zero. Wykonana w technologii The Perfect Fit jest idealnie dopasowana do tego modelu, podkreślając harmonię kształtu nadwozia oraz wszechstronną charakterystykę auta. Dodatkowo, kontur opon P Zero został dopasowany tak, aby doskonale pasować do felg, zapewniając właściwe modelowi sportowe osiągi.

Pirelli produkuje opony od 1872 roku. Te włoskie pony niemal od zawsze kojarzone są ze sportem. Pierwszym sukcesem był rajd Pekin-Paryż w 1907, dzięki czemu producent zyskał międzynarodową sławę. Od 2011 roku Pirelli dostarcza opony zespołom Formuły 1.

Z kolei nowe BMW M5 to połączenie eleganckiej, biznesowej limuzyny z samochodem sportowym o najwyższym poziomie osiągów. Zastosowany w nim innowacyjny napęd na 4 koła M xDrive w połączeniu z potężną jednostką napędową o mocy 600 KM (441 kW) umożliwia kierowcy jazdę z niespotykanym przyspieszeniem, precyzją i zwinnością. Właśnie dlatego BMW zdecydowało się na zastosowanie opracowanych specjalnie dla tego modelu opon Pirelli P Zero.

 

 

Zostaw komentarz