fbpx

Marsz z uśmiechem na ustach | Nordokiada 2022

22 czerwca 2022
408 Wyświetleń

Najbliższe, piąte już w tym roku, spotkanie uczestników Nordikiady 2022 odbędzie się 25 czerwca w Radzyniu Podlaskim. Organizatorzy, czyli Fundacja BezMiar, jak co roku zachęcają do aktywności fizycznej, kontaktu z naturą i przyłączania się do społeczności ludzi o pozytywnym nastawieniu do życia. Każdy rajd ma swoje odrębne wydarzenie i na każdy z nich są oddzielne zapisy.

Uczestnicy pokonują trasy pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Uczą się prawidłowej techniki nordic walking, ćwiczą i maszerują, pokonując trasy biegnące przez piękne tereny województwa lubelskiego. Pasjonaci tego sportu spotkali się już w Kraśniku, Annopolu, Krasnobrodzie i Lublinie. Na każdym rajdzie było prawie 200 uczestników! Przybyły całe grupy Walkerów m.in. z Białej Podlaskiej, Puław, Ryk, Dęblina, Annopola, Kraśnika, Świdnika, Otwocka, Kozienic i wielu innych miejsc.

Dodatkowa atrakcja to udział znanej w środowisku osobistości ze świata nordic walking – w Lublinie była Mariola Pasikowska w Radzyniu Podlaskim będzie Krzysztof Człapski. Cały cykl rajdów pod wspólną nazwą NORDIKIADA 2022 jest współfinansowany przez województwo lubelskie. Więcej informacji i zapisy na poszczególne rajdy na www.bezmiar.org. (ann)

foto Krasnobrodzki Dom Kultury

Zostaw komentarz