fbpx

Medal za tolerancję

21 listopada 2016
Komentarze wyłączone
855 Wyświetleń

fot-brtosz-proll-13Prof. dr hab. Urszula Bobryk otrzymała Medal „Zasłużony dla Tolerancji” przyznawany przez Fundację Ekumeniczną „Tolerancja”. Pani Profesor została uhonorowana za „badania naukowo-artystyczne koncentrujące się wokół wykonawstwa muzyki współczesnej polskiej i zagranicznej, prowadzące do zbliżenia ludzi i Narodów”. Uroczystość wręczenia medali, z udziałem Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Abla – Ordynariusza diecezji Lubelsko-Chełmskiej Kościoła Prawosławnego, odbyła się 20 listopada br. w Katedrze Przemienienia Pańskiego w Lublinie.

Profesor Urszula Bobryk jest Prorektorem ds. Studenckich oraz pełni funkcję kierownika Zakładu Chóralistyki na Wydziale Artystycznym UMCS. Wykształciła liczne grono dyrygentów, którzy odnoszą sukcesy artystyczne w kraju i za granicą. Uczestniczyła w festiwalach i konkursach na całym świecie, reprezentując na nich uniwersyteckie środowisko kulturalne. W 1985 r. objęła kierownictwo artystyczne Chóru Akademicki UMCS, który prowadzi do chwili obecnej.

foto Bartosz ProllPodczas uroczystości medale otrzymali także: Ks. prof. Wacław Antoni Hryniewicz OMI „za wierną postawę ekumeniczną i rozwój dialogu teologicznego, zwłaszcza między Kościołem rzymskokatolickim i Kościołem prawosławnym” oraz Fundacja Dialog Narodów za „wszechstronne działania na rzecz Wspólnoty Narodów, jak i wspieranie idei społeczeństwa obywatelskiego na świecie, a zwłaszcza w państwach Europy Środkowej i Wschodniej.”

Komenatrze zostały zablokowane