fbpx

Memu Miastu Lublinowi

28 listopada 2018
1 092 Wyświetleń

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się wernisaż fotografii autorstwa Roberta Pranagala. Na wystawę złożyło się 40 odbitek fotograficznych wykonanych w szlachetnej, historycznej technice olejowej, wpisujących się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa prac to odzwierciedlenie hołdu autora dla roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i swoista podróż w czasie do miasta z okresu międzywojennego. To podążanie śladami polskich fotografików związanych z Lublinem w tamtych latach, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak czy Stanisław Jacek Magierski.

Robert Pranagal od wielu lat jest związany z lubelskimi instytucjami kultury i środowiskiem fotograficznym. Autor sześciu wystaw indywidualnych i uczestnik kilkudziesięciu zbiorowych prezentacji w kraju i za granicą. Jego prace zostały przyjęte do międzynarodowych salonów fotografii w ponad 30 krajach na całym świecie, zdobywając kilkadziesiąt nagród w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, a także wyróżnień i dyplomów. Chętnie angażuje się również w działalność edukacyjną i społeczną.

Zaprezentowana w CSK wystawa jest efektem stypendium Prezydenta Miasta Lublin przyznanego na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej.(pat)

Foto Maksym Kashenkov

 

Zostaw komentarz