fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Miasto Movie poleca

18 lutego 2021
457 Wyświetleń

Warsztaty Kultury w Lublinie startują z nowym cyklem rekomendacji i poleceń filmowych w formule live streamingów! Od 11 lutego w każdy czwartek, o godz. 15.30, na Facebook Warsztatów Kultury.

Mijający rok był bardzo trudny dla świata kina. Pandemia Covid-19 sparaliżowała sektor produkcji filmowej i ograniczyła do minimum możliwości prezentacji i odbioru filmów w kinach czy na festiwalach filmowych. Z drugiej strony obserwujemy wzrost znaczenia Internetu oraz serwisów streamingowych. Niestety, widz coraz częściej gubi się w bogatej, ale też zróżnicowanej merytorycznie i jakościowo ofercie.

W związku z zamknięciem kin i instytucji kultury Warsztaty Kultury zmuszone były zawiesić także tak lubiany przez publiczność cykl Miasto movie. Patrząc z optymizmem w przyszłość, organizatorzy mają nadzieję, że w drugiej części roku wrócą z regularnymi pokazami kuratorskimi dla naszych widzów, a tymczasem startują z nowym cyklem rekomendacji i poleceń filmowych w formule coczwartkowych live streamingów na kanale Warsztatów Kultury na Facebooku.

Warsztaty Kultury będą w nim podpowiadać, co interesującego i wartościowego można obejrzeć w poszczególnych kategoriach filmowych. Powiedzą o nowościach, przypomną też perełki sprzed lat, zapraszając widzów w międzygatunkową, kinową podróż. W materiałach wideo dostarczą wiedzy filmoznawczej i tej z zakresu historii kultury. Zadbają również o walor rozrywkowy, bo nigdy do końca nie wiadomo, jak potoczy się wejście na żywo.

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz