fbpx
komar

Miasto przeprowadzi akcję odkomarzania

15 lipca 2020
564 Wyświetleń

Miasto Lublin, wzorem lat ubiegłych, w dniach 28-31 lipca przeprowadzi akcję odkomarzania ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych. Odkomarzane będą przede wszystkim miejskie skwery i parki o łącznej powierzchni ok. 175 ha.

Z uwagi na uciążliwość występowania komarów oraz odpowiadając na liczne prośby mieszkańców w tym zakresie, przystępujemy do tegorocznej akcji odkomarzania. W tym roku, ze względu na niewielką liczbę owadów, prawdopodobnie mającą związek z wiosenną suszą, nie było konieczności przeprowadzania takiej akcji wcześniej. W związku z tym zaplanowaliśmy jeden etap akcji, który zostanie przeprowadzony do końca lipca – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zastosowany preparat jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt domowych. Działa natomiast zarówno na komary, jak i na meszki oraz kleszcze. Akcja będzie prowadzona w późnych godzinach wieczornych i w nocy, gdyż preparat jest skuteczny wyłącznie w temperaturze powietrza nieprzekraczającej 20 °C. Zamgławiane będą miejskie ogólnodostępne tereny rekreacyjne o łącznej powierzchni ok. 175 ha. Pomimo dużej uciążliwości, jaką stwarzają komary, Miasto nie ma możliwości zamgławiania terenów, które nie są w jego administracji np. osiedli mieszkaniowych. By poprawić komfort życia, zarządcy nieruchomości i właściciele prywatnych działek mogą to zrobić we własnym zakresie.

Przy sprzyjającej pogodzie odkomarzanie potrwa 3 dni.

O lokalizacjach, które zostaną poddane odkomarzaniu, Urząd Miasto poinformuje w następnym tygodniu w kolejnym komunikacie.

Foto: 41330 z Pixabay

Zostaw komentarz