fbpx
Miodobranie

Miodobranie w VIVO! Lublin w nietypowej formie online

15 lipca 2020
1 039 Wyświetleń

4 ule i niemal 200 tys. pracowitych pszczół rasy Bukfast tworzą Pasiekę na dachu VIVO! Lublin. Pod czujnym okiem mistrza pszczelarskiego, Pana Krzysztofa Kukawskiego, centrum handlowe rozpoczęło właśnie kolejny sezon pszczelarski, a już 17 lipca odbędzie się tu pierwsze w tym roku miodobranie! Ubiegłoroczne plony były bardzo obfite, a jak będzie tym razem? Efekty pracy pszczół poznamy w najbliższy piątek podczas niecodziennej transmisji online na oficjalnym profilu VIVO! Lublin na Facebooku. Relacja na żywo rozpocznie się o godz. 12.00.

Moda na pasieki trwa od kilku lat. Ule wzbogacają krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Stoją na dachach uniwersytetów, hoteli, biurowców czy sal koncertowych. Nie inaczej jest w Lublinie. Od ponad dwóch lat na dachu centrum handlowego VIVO!, pod opieką wykwalifikowanego pszczelarza, nad produkcją miodu pracuje niemal 200 tys. pszczół. Pasieka na stałe wpisała się w lokalny ekosystem, wprowadzając przy tym harmonię między naturą, a miejską architekturą. Pszczoły gwarantują nie tylko bioróżnorodność, ale też zapewniają prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a przede wszystkim… pyszny i zdrowy miód!

Już w najbliższy piątek, 17 lipca, na tarasie widokowym VIVO! Lublin odbędzie się wielkie miodobranie… w formie online. Wszystko to w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów. Podczas transmisji na żywo, która rozpocznie się na Facebooku o godz. 12.00, będzie można zobaczyć proces produkcji złotego specjału oraz wysłuchać ekologicznych ciekawostek o życiu pszczół. Miodobranie poprowadzi Pan Krzysztof Kukawski, opiekun VIVO! Pasieki. Uczestnicy transmisji na żywo jako pierwsi sprawdzą efekty mozolnej pracy małych producentów. A prognozy specjalistów dotyczące tegorocznego miodobrania są bardzo optymistyczne!

Udział w wydarzeniu będzie świetną lekcją ekologii dla najmłodszych, przeprowadzoną w wyjątkowych warunkach. Wszystko to bez wychodzenia z domu!         

Serdecznie zachęcamy do śledzenia transmisji na profilu VIVO! Lublin na Facebooku!

Zostaw komentarz