fbpx

Nagroda KLIO dla prof. Jacka Wołoszyna

1 grudnia 2020
604 Wyświetleń

Wykładowca KUL i pracownik lubelskiego IPN dr hab. Jacek Wołoszyn został wyróżniony w konkursie na najlepszą książkę historyczną. Publikacja „Niepodległościowa konspiracja młodzieżowa na ziemiach polskich w latach 1944/45-1956”otrzymała II nagrodę w kategorii monografia naukowa. Laureatów Nagrody poznaliśmy 16 listopada.

Nagrody Klio od 26 lat przyznaje Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundacja Historia i Kultura. Przyznawana jest ona w 4 kategoriach polskim autorom oraz wydawcom za wkład w popularyzację historii. W tym roku na konkurs wpłynęło 220 książek wydanych w latach 2019–2020. Jury, obradujące pod przewodnictwem prof. Tomasza Szaroty (PAN), przyznało II nagrodę w kategorii monografia naukowa dr hab. Jackowi Wołoszynowi za książkę „Niepodległościowa konspiracja młodzieżowa na ziemiach polskich w latach 1944/45-1956” wydanej przez IPN. Publikacja, analizując zjawisko konspiracji młodzieżowej w kontekście przejawu opozycji politycznej oraz małych grup społecznych, stanowi uzupełnienie wiedzy o losach młodych ludzi w okresie stalinizmu i dokonywanych przez nich wyborach.


Dr hab. Jacek Wołoszyn jest związany z KUL od 2010 roku. Jest kierownikiem Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego oraz pracownikiem Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie.

Źródło: Dział Komunikacji/ Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Zostaw komentarz