fbpx

Najnowszy singiel zespołu B6

5 listopada 2020
442 Wyświetleń

W miniony czwartek, 29.11.2020 odbyła się premiera najnowszego singla oraz teledysku zespołu B6 pt. “Kameleon”.

Zespół B6 powstał w 2017 roku w Lublinie. Jest to synteza czterech osobowości, z której powstał związek kompleksowy o muzycznych właściwościach. Przez dźwięki wyrażają swoje poglądy na świat i przekazują słuchaczom solidną dawkę emocji. Gatunkowo B6 to crossover pop-rock.

Zadebiutowali na Ogólnopolskim Przeglądzie ‘Krótkie Spięcie’ w Siedlcach, gdzie zajęli 1. miejsce. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce i wydać debiutanckie EP „Obecność”, które spotkało się z dobrym przyjęciem krytyki i słuchaczy. Ich singiel „Okulary” dotarł do 1. miejsca w notowaniu „Lublista” Polskiego Radia Lublin. Na swoim koncie mają wiele nagród na ogólnopolskich przeglądach zespołów rockowych.

Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce. Występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak Myslovitz, LemON czy TGD. Ostatnio zagrali także w Studio Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz antenowy koncert w studio im. Budki Suflera Radia Lublin. Przewodniczący jury – Mietek Jurecki, mówił o nich: ‘Powinni grać na największych festiwalach i pokazywać skromność prawdziwych artystów oraz prawdziwe umiejętności’; ‘magia’; ‘gdzie oni się uchowali?’.

Skład zespołu: Martyna Sabak – wokal Kuba Stasikowski – gitara Arek Borzęcki – bas Piotrek Karczewski – perkusja

Zapraszamy do posłuchania i obejrzenia utworu “Kameleon”: https://youtu.be/EKNdCbiCK88

Źródło: Zespół B6

Zostaw komentarz