fbpx

“Narodowe Czytanie” w Lublinie – “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

29 sierpnia 2022
462 Wyświetleń

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie po raz jedenasty weźmie udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Wydarzenie odbędzie się 3 września 2022 roku, na dziedzińcu Biblioteki.

Jest to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Czytanie określone zostało mianem „narodowe”, by podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W roku 2022 – Roku Romantyzmu Polskiego czytane będą Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Para Prezydencka RP.

Program:

  • godz. 11.00 Czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza przez zaproszonych gości 
  • godz. 12.00 Mickiewiczowskie Ballady i romanse w interpretacji „Trupy z szafy bibliotecznej” – zespołu teatralnego złożonego z pracowników Biblioteki.

Wstęp wolny. Dla uczestników „Narodowego Czytania” Dyskusyjny Klub Książki przygotował książkowe niespodzianki.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa „Nasi romantyczni Mistrzowie” w Autorskiej Galerii Hol Biblioteki. W bibliotecznej Księgarni „U Hieronima” można nabyć okolicznościowe wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

Więcej: wbp.lublin.pl/index.php/trupa-z-szafy-bibliotecznej/

Zostaw komentarz