fbpx

“Nie damy się odepchnąć od morza!”

19 sierpnia 2021
680 Wyświetleń

To hasło z 1939 r. widniejące na autentycznym plakacie zainspirowało twórców filmu “Dzień Morza”. Film jest efektem tygodniowych warsztatów teatralnych traktujących o historii regionu i jednocześnie finałem projektu “Okno na teatr 2021”. Ponad półgodzinna produkcja w reżyserii Pauliny Prokopiuk, przy asyście Adrianny Dras, ze zdjęciami i montażem Michała Wojtarowicza, będzie miała swoja premierę jutro, 20 sierpnia 2021 r., o godz. 19.30 podczas Chmielaków Krasnostawskich w Krasnostawskim Domu Kultury.

https://www.facebook.com/events/418360809617054?ref=newsfeed

Projekt Okno na teatr 2021 ma na celu wyrównanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej młodzieży z Krasnegostawu oraz czterech
miejscowości gminnych na terenie powiatu. Dzięki programowi warsztatowemu “słowo, teatr, muzyka”, młodzi ludzie mogą realizować się, tworząc prezentacje artystyczne inspirowane rodzimą literaturą i historią. Produkowane filmy udostępniane są w Internecie. Organizatorzy pragną stworzyć przestrzeń sprzyjającą rozwojowi artystycznemu, umacnianiu więzi lokalnych, edukacji i promocji kultury dostępnej dla wszystkich.

(ann)

foto Okno na teatr

Zostaw komentarz