fbpx

„Nie kupuj! Adoptuj!”

14 września 2021
594 Wyświetleń

„Nie kupuj! Adoptuj!” to hasło kampanii promującej adopcję zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Realizowane przez Miasto działania to element projektu z Budżetu Obywatelskiego. Każdy, kto zdecyduje się przygarnąć psa lub kota otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego pupila.

– Zwierzęta przebywające w lubelskim schronisku czekają na nowy, bezpieczny dom. Są one spragnione stałej obecności ludzi, spacerów czy zabaw. W zamian za własny dom chętnie odwdzięczą się nowym opiekunom dozgonną przyjaźnią i wdzięcznością. Osoby zainteresowane adopcją mogą odwiedzić każde z przebywających w schronisku zwierząt i porozmawiać z ich opiekunami, aby podjąć odpowiedzialną decyzję

 – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Elementami prowadzonej kampanii są plakaty zachęcające do świadomej adopcji. Pierwsze z nich już pojawiły się w autobusach komunikacji miejskiej. Dodatkowo od października adopcję promować będą spoty radiowe i billboardy w przestrzeni miasta. Ponadto schronisko otrzyma roll-upy i baner, które będzie mogło wykorzystać na terenie obiektu oraz podczas wydarzeń plenerowych.

W ramach projektu, dla psów i kotów, które znajdą nowe domy przygotowano wyprawki. Dla psów dużych przewidziano: miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec; dla psów średnich i małych: miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów: miskę na wodę, miskę na karmę, kuwetę, żwirek i drapak. W sumie zakupiono 600 zestawów dla: 100 psów dużych, 100 psów średnich, 100 psów małych oraz 300 kotów. W prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej obecnie przebywa około 200 psów, 150 kotów i 100 zwierząt egzotycznych.

Projekt realizowany jest w ramach VII edycji  Budżetu Obywatelskiego, pod nazwą „Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i Promocja Adopcji Zwierząt”. Na ogólno miejski projekt zagłosowały 1163 osoby.

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz