fbpx

Nieoczywisty Przewodnik po Nałęczowie

21 czerwca 2021
616 Wyświetleń

24 czerwca 2021 r., o godz. 16:00, plac przed Nałęczowski Ośrodkiem Kultury, ul. Lipowa 6, odbędzie się promocja książki i wernisaż wystawy plenerowej. Projekt “Nieoczywisty Przewodnik po Nałęczowie” prowadzony jest w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Powstało już wiele przewodników po znanym nam i lubianym Nałęczowie. Ten jednak jest wyjątkowy pod tym względem, że stworzyła go od początku do końca młodzież. Za każdy etap projektu odpowiedzialni byli uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, Państwowego Liceum Plastycznego i Zespołu Szkół nr 2. Po zebraniu informacji o historii miasteczka, stworzyli teksty i ilustracje, by następnie zająć się składem i szatą graficzną. W zakresie ich działanie było także pozyskanie licznych sponsorów i partnerów medialnych.

Książka przedstawia historię Nałęczowa, odpowiada na pytanie co czyni miasteczko wyjątkowy, np. który ze znanych polskich pisarzy był jednym z najczęściej odwiedzających to miejsce kuracjuszy. Publikacja pełna jest ciekawostek o miasteczku, oryginalnych ilustracji, a także zadań dla czytelników. „Nieoczywisty Przewodnik” daje wyjątkową okazję, by zobaczyć Nałęczów przez pryzmat wrażliwości artystycznej młodych ludzi i odkryć wiele niezwykłych miejsc.

Uczestnikami i uczestniczkami projektu są: Aneta Bednarczyk, Julia Cichecka, Kasia Czyż, Joanna Drobysz, Karolina Dobraczyńska, Magdalena Jacak, Oliwia Jurkowska, Wiktoria Kargulewicz, Milena Kowalik, Patryk Kwapiński, Krzysztof Pardyka, Agata Lodowska, Piotr Michalczak, Tomasz Mirosław, Martyna Sawicka, Antoni Stephan, Joanna Nadzieja Turek, Ignacy Wawrzycki, Bartosz Wòjcik, Weronika Wrocławska, Jagoda Wysokińska, Dorota Zakaszewska. Natomiast kooordynatorka projektu jest Michalina Brod.

Sama wystawa będzie składać się z wybranych kart z przewodnika zaprezentowanych w formie wystawy plenerowej na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Burmistrz Nałęczowa.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/nieoczywisty.przewodnik

https://www.instagram.com/przewodnik.naleczow/

(ann)

Zostaw komentarz